نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: انتقاد رئیس‌جمهور از «فیلتر» را بپذیریم یا اقدام معاون مطبوعاتی ارشاد را

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی رئیس‌جمهور با رویکردی انتقادی و به طعنه می‌گوید ما فقط دو کار بلدیم که یکی از آنها «فیلتر» است، چطور معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بدون مجوز قانونی اقدام به فیلتر گزینشی سایت‌های منتقد دولت می‌کند؟

به گزارش رباط نیوز؛ زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با ابراز شگفتی از اقدام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فیلتر کردن یک پایگاه اطلاع‌رسانی، گفت: وقتی رئیس‌جمهور با رویکردی انتقادی و به طعنه می گوید ما فقط دو کار بلدیم که یکی از آنها «فیلتر» است، چطور معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بدون مجوز قانونی اقدام به فیلتر گزینشی سایت منتقد دولت می کند؟

وی با اشاره به اینکه اظهارات ریاست محترم جمهور به فیلتر کردن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی غیراخلاقی و بعضاً ساختار‌شکن برمی‌گردد، اظهار کرد: آیا عملکرد یک پایگاه اطلاع‌رسانی متعهد داخلی حتی بر فرض آنکه تخلفی نیز صورت داده باشد مخرب‌تر از پایگاه‌های مستهجن است؟

طبیب‌زاده با یادآوری کارنامه نامناسب و قابل انتقاد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، گفت: به زودی در مجلس پیگیر عملکرد این معاونت خواهیم بود.

وی از اختصاص ناعادلانه یارانه به مطبوعات و اعطای هدفمند آن به بعضی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و روزنامه‌های خاص خبر داد و افزود: من به معاونت مطبوعاتی توصیه می‌کنم با اقدام سرخود نسبت به فیلتر کردن سایت‌ها که خارج از اختیاراتش است بر اقدامات خلاف قانون خود اضافه نکند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تخلفی هم از سوی یک پایگاه اطلاع‌رسانی در فضای مجازی صورت می‌گیرد این در حوزه اختیارات قوه قضائیه است که با آن برخورد و یا آن را فیلتر کند و توصیه من به معاونت مطبوعاتی این است که با کارهای خلاف قانون خود، روند سؤال از وزیر ارشاد را سرعت نبخشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *