نماینده ارشد کنگره: اوباما نباید برای خروج از مذاکرات ایران تردید کند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از دولت کشورش که یکی از اعضای گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای ایران است خواسته این گفت‌وگوها را ترک کند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه در بیانیه‌‌ای از دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا خواست برای خروج از مذاکرات هسته‌ای در صورت عدم برآورده نشدن مطالبات واشنگتن، تردید نک

رویس در این بیانیه می‌نویسد: «آقای رئیس‌جمهور! اگر میز مذاکره را ترک کنید، من آخرین نفری خواهم بود که از شما انتقاد می‌کند.»

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای را نشانه‌ای از احتمال عقد توافقی «بد» با ایران دانست و مدعی شد واشنگتن با طولانی‌تر شدن مهلت مذاکرات در حال اعظای امتیازات بیشتر به طرف ایرانی است.

رویس بازگشت خودکار تحریم‌ها، در حال فرضی نقض توافقنامه از سوی ایران و انجام بازرسی‌های «در هر زمان» از تمامی تأسیسات هسته‌ای ایران را خط قرمزهای کنگره در مذاکرات هسته‌ای مزبور دانست.

شهر وین اتریش از دو هفته قبل میزبان دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به «۱+۵» (۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل + آلمان) است.

این گفت‌وگوها از روز شنبه در سطح وزرای خارجه پیگیری شد و یک‌شنبه‌شب (دیشب) موقتا متوقف شد. قرار است وزرای خارجه این کشورها از روز سه‌شنبه بار دیگر مذاکرات را از سر بگیرند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *