نماز جمعه عامل وحدت امت اسلامی

امام جمعه رباط کریم گفت:نماز جمعه عامل وحدت و اتحاد و همبستگی امت اسلامی است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه رباط کریم در خطبه های این هفته نماز جمعه رباط کریم با تبریک پنجم مرداد ماه سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه در تهران بفرمان نورانی حضرت امام راحل عظیم الشأن و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی گفت: هفته اول مرداد برای انقلاب اسلامی ایران یکی از هفته های با برکت است. در این هفته اقدامی بزرگ و گامی اساسی در اجرای دستورات اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برداشته شد و یکی از دستورات اسلامی که خود دعوت کننده به اجرای بسیاری از دستورات دیگر است به اجرا در آمد.

وی افزود: نماز جمعه و احیای آن پس از انقلاب اسلامی یکی از دست آورد های بزرگی است که آثار و برکات آن مداوم و بی شمار است.

امام جمعه رباط کریم گفت: نماز جمعه یک امر حکومتی است،مرتبط با حاکم اسلامی و دستگاه حکومت اسلامی است.نماز جمعه نماز حاکمیت است . یک نماز معمولی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی بیان داشت: نماز جمعه عامل وحدت و اتحاد و همبستگی امت اسلامی است. نماز جمعه عامل جلو گیری از تفرقه، تشتت و پراکندگی صفوف است.نماز جمعه موجب آگاهی بخشی و بصیرت افرایی و روشنگری آحاد جامعه است.

ایشان در ادامه با اشاره به سخنان ارزشمند رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی در آخرین دیدار هیئت دولت دوازدهم مبنی بر درس بزرگ بی اعتمادی غرب گفتند: دولتمردان آینده باید از این تجربه تلخ دولت یازدهم و دوازدهم و اعتماد به آمریکا عبرت بگیرند و بدانند که غربی ها و آمریکایی ها غیر قابل اعتمادند،نباید به آنها امید بست،نباید از آنها توقع کمک داشت.

وی افزود: توقع کمک به حل شدن مشکلات کشور از دشمن، توقع نا درستی است،اروپایی ها و آمریکایی ها دلشان بحال ما و کشورمان نمی سوزد؛ ۴۲ سال است که آمریکا با ملت ما دشمنی می کند ، ۴۲ سال است که آنها برای ضربه زدن به این کشور و ملت تلاش می کنند.برای ضربه زدن به کشور ما آنچه توانسته اند انجام داده اند. اگر نکرده اند ، نتوانستند، نه اینکه نخواستند ضربه بزنند.

ایشان گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز مردم بخاطر اعتماد به غرب و آمریکاست.بخش اعظم ناکامی ها دراین ۸ سال گذشته بخاطر گره زدن مسائل کشور به مذاکره با اروپا و آمریکا بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی بیان داشت: برجام هیچ دست آوردی نداشت. همه اش خسارت محض بود چون ما همه ی امتیازات را نقداً دادیم؛ در مقابل وعده های نسیه ای که هیچکدام عملی نشد تنها فایده برجام درس بی اعتمادی به غرب است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *