دبیر اجرایی نمایشگاه‌های بین‌المللی کار:

نخستین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران جابکس برگزار می‌شود

دبیر اجرایی نمایشگاه‌های بین‌المللی کار گفت: شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی و خارجی از ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، فرصت‌های شغلی خود را معرفی می‌کنند.

سعید سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگار رباط نیوز در خصوص اهمیت اشتغال‌زایی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شرایط فعلی کشور عنوان داشت: به‌زودی نخستین نمایشگاه کار ایران جابکس در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان جزییات برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی، تشریح کرد: نمایشگاه مذکور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۵ اسفندماه سال‌جاری لغایت ۱۸ اسفندماه برگزار می‌شود که جمع‌بندی فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه اشتغال کشور در سال‌جاری، ازجمله اهداف اصلی و اساسی برگزاری آن به‌حساب می‌آید.

دبیر اجرایی نمایشگاه‌های بین‌المللی کار برگزاری چنین نمایشگاهی را یک رویداد مهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برشمرد و تشریح کرد: این نمایشگاه با توسط مرکز کار ایران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اسفندماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

سمیعی با تأکید بر اینکه این نمایشگاه استقبال شرکت‌ها و برندهای داخلی را به همراه داشته است، اظهار داشت: علاوه بر استقبال خوب برندهای داخلی، از سوی شرکت‌های بین‌المللی نیز جهت حضور در بازار کار ایران و شرکت در این نمایشگاه درخواست‌های صورت‌گرفته است.

وی برگزاری این نمایشگاه را مسیر تازه‌ای در راستای حل معضل بیکاری و اشتغال در کشور دانست و تأکید داشت: برنامه‌های جذاب و بزرگی برای کارفرمایان نمونه به انتخاب کارکنان و همچنین کارکنان نمونه به انتخاب کارفرمایان پیش‌بینی کرده‌ایم.

دبیر اجرایی نمایشگاه‌های بین‌المللی کار همچنین در رابطه با فرصت‌های اساسی و بزرگی که این نمایشگاه برای کارفرمایان داخلی و خارجی ایجاد می‌کند، بیان داشت: کارفرمایان با شرکت در این نمایشگاه علاوه بر معرفی فرصت‌های شغلی سازمان خود، این فرصت را دارند تا در تثبیت برندهای کارفرمایی به موفقیت‌های بزرگی دست یابند.

سمیعی در رابطه با گلایه‌مندی کارجویان از کمبود شغل و همچنین مشکلات کارفرمایان در استخدام و به‌کارگیری نیروهای متخصص، گفت: در این نمایشگاه کارجویان به‌خوبی می‌توانند با درک‌کردن نیازهای بازار کار از نزدیک و شناخت مهارت‌ها و توانمندی‌های خود، آن‌ها را تقویت کنند که یک امتحان جدی برای کارجویان به‌حساب می‌آید.

وی با تأکید بر وجود شکاف عمیق بین بازار عرضه و تقاضای نیروی کار، بیان داشت: از آنجایی‌که دانشگاه‌ها و انجمن‌های فارغ‌التحصیلان به‌عنوان بازوی تربیت نیروی کار از یک‌سو، سازمان‌های صنایع و شرکت‌ها به‌عنوان بازوی ایجاد اشتغال از سوی دیگر و مؤسسات ارائه خدمات کاریابی و منابع انسانی به‌عنوان تسهیل‌کننده روابط بین کارفرمایان و کارجویان از ارکان اصلی برگزاری این نمایشگاه می‌باشند، می‌توان با استفاده درست از فرصت‌ها و شرایط فراهم‌شده، به‌خوبی این شکاف را از بین برد.

این مقام مسؤول با توجه به اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، افزود: فرصت‌هایی که این نمایشگاه‌ها برای کارجویان و کارفرمایان فراهم می‌آورد، می‌تواند سبب برداشتن گام‌های بزرگی در زمینه اقتصاد مقاومتی شود.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *