نخستین جلسه ستاد برگزاری سالگرد ارتحال امام خمینی شهرستان رباط کریم برگزار شد

اولین جلسه ستاد برگزاری بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شهرستان رباط کریم صبح امروز در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری برگزار شد.

به گزارش رباط نیوز،این جلسه با حضور علی بیگی فرماندار رباط کریم ،امام جمعه شهرستان و مسئولان ،فرمانده سپاه، شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان برگزار شد .

فرماندار رباط کریم در این جلسه  گفت : حضرت امام خمینی (ره)، شخصیت ارزشمند و عظیمی است که در طول تاریخ، بعد از انبیاء و اولیا، امثال او به ندرت ظهور می کنند.

علی بیگی افزود : امروز آثار و بازتاب اندیشه های امام در ابعاد سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و حتی اقتصادی دنیا متبلور شده است و احیاء ارزش های اسلامی ، جهاد با دشمنان بشریت ، نظام سلطه و ستمگران عالم درس بزرگ حضرت امام (ره) به تمام جهانیان است  .

وی ادامه داد نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم با بیان اینکه با انقلاب اسلامی سیطره مستکبران در جهان دچار تزلزل شد ، تصریح کرد : آنها در ۳۶سال گذشته همه کار کردند تا با اندیشه امام خمینی (ره) مبارزه کنند ، اما امروز شاهدیم که فرمایشات و پیش بینی های آن بزرگ مرد تاریخ به منصه ظهور رسیده و تفکر امام راحل فراگیر شده است.

بیگی گفت : بزرگداشت یاد و نام امام برکات فراوانی دارد که یکی از بزرگترین آنها وحدت و همدلی نیروهای انقلاب است وبا توجه به نامگذاری امسال مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با شکوهتر از سال های گذشته برگزار می شود .

وی انتقال افکار و آثار حضرت امام به نسلهای آینده را وظیفه مهم مسئولان و نسل حاضر دانست و تاکید کرد : تهاجم فرهنگی و تهدید نظامی و تحریم اقتصادی همه اینها برای مقابله با تفکر امام بود و اگر بخواهیم جمهوری اسلامی همچنان با قدرت در دنیا بدرخشد ، باید افکار و اندیشه های رهبر کبیر انقلاب اسلامی را به جوانان و آینده سازان کشور معرفی کنیم.

فرماندار رباط کریم با اشاره به نقش بی بدیل رهبری و ولایت فقیه در عظمت و اقتدار ایران اسلامی خاطرنشان کرد : پس از خمینی کبیر ، خلف شایسته اش مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی را در همان مسیر نورانی هدایت کرده است و مردم نیز با پیروی از ایشان ، دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته اند.

وی در ادامه افزود: با گرامیداشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر، اندیشه های حضرت امام و شهدا را در جامعه ترویج داد و از انحطاط و سقوط  جوانان در بعد فرهنگی جلوگیری کرد.

در این جلسه با تشکیل کمیته های اسکان، مراسم،تبلیغات، امنیت و ارزیابی  برنامه های ادارات برای بزرگداشت سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی (ره) تشریح شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.