فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در نشست با اصحاب رسانه؛

نبود پارکینگ یک معضل جدی در رباط کریم/ صنف‌های با سر و صدای بالا از شهر خارج شوند

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: عدم وجود پارکنیگ در برخی از محلات موجب مشکلاتی برای شهروندان می شود و باید به جای آن پارکینگ عمومی در شهر افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، سرهنگ عبدالله زاده پاشاکی، فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه، فرارسیدن روز خبرنگار را به زحمتکشان عرصه رسانه تبریک و تهنیت گفت و اظهار کرد: در طول یک سال گذشته خبرنگاران در جهت امنیت روانی در کنار پلیس زحمات بسیاری را متحمل شده اند و امیدواریم از این پس نیز نیروی انتظامی را یاری کنند چرا که رسانه نقش مهمی را در تحول جامعه ایفا می کند.

وی ادامه داد: شهرستان رباط کریم بستر مشکلات بسیاری است که هر کدام می توانند مشکلات دیگری را ایجاد کنند، از این رو باید تمامی مسئولان آماده باشند و دربرابر این مشکلات بایستند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با بیان اینکه عدم اختصاص پارکینگ به آپارتمانها مشکلات بزرگی را برای شهر ایجادمی کند، ابراز کرد: اگر برای اپارتمانها پارکینگی اختصاص داده نشود به طور قطع مشکلات بسیاری رخ خواهد داد که در آن پای پلیس باز می شود.

وی اضافه کرد: عدم وجود پارکنیگ در برخی از محلات موجب مشکلاتی برای شهروندان می شود و باید به جای آن پارکینگ عمومی در شهر افزایش یابد.

سرهنگ پاشاکی یادآور شد: حضور برخی از صنوف در محلات و خیابان های اصلی نیز چهره شهر را زشت کرده و موجب فرار مردم از این مناطق خواهد بود، لازم است دراین باره تصمیمانی چون خروج این صنوف از محلات و شهرک ها صورت گیرد.

وی با اشاره به موضوع پارکینگ عمومی در شهر رباط کریم، ساخت آن را نمادی برای خروج از بی نظمی در شهر دانست و گفت: با همکاری شهردار رباط کریم کار خرید زمینی در آزادگان رباط کریم صورت گرفته تا پایانه شهری رباط کریم در آن احداث شود، در حقیقت ۹۰درصد از تاکسی هایی که در رباط کریم وجود دارند در مرکز شهر مستقر شده و این نماد بی نظمی شهر را می رساند.

وی به طرح های اجرا شده از سوی پلیس رباط کریم اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای طرح پاکسازی در برخی از محلات و مناطق به صورت هفتگی صورت می گیرد، در این طرح با جرائمی از قبیل ایجاد مزاحمت برای دیگران، برخورد با معتادان و… صورت می گیرد.

سرهنگ پاشاکی در بخش دیگری از این نشست خبری، عملکرد دستگاه پلیس در طول چهارماه اخیر را به نسبت سال گذشته ارزیابی و تصریح کرد: پلیس شهرستان رباط کریم توانسته است با اقدامات پیشگیرانه ۱۲درصد از سرقت را در این شهرستان کاهش و ۳درصد نیز در حوزه کشفیات افزایش داشته باشد.

وی یادآور شد: در طول ماه های اخیر ۲۷ درصد افزایش کشف مواد مخدر را داشته و ۲۵ درصد نیز در حوزه جمع آوری معتادین پیشرفت داشته ایم که این رقم بسیار خوبی است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *