نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت موسسه میزان را تشریح کرد

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی و دولت به‌صورت جدی پیگیر مسائل موسسه میزان هستند و با برگزاری جلسات مختلف، اراده بر این است تا امور این موسسه سامان یابد و حقوق سهامداران تضعیف نشود.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  راه دانا؛   حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی در جمع سپرده‌گذاران گرمه‌ای موسسه میزان گفت: یکی از مسائلی که در حال حاضر دولت محترم، بانک مرکزی جمهوری اسلامی و وزارت اقتصاد و دارایی به‌صورت جدی در دستور کار دارند ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز است که یکی از این مؤسسات نیزموسسه میزان بوده که با مدیریت بانک مرکزی مسائل آن پیگیری می‌شد تا به سامان برسد اما حوادثی که در خراسان رضوی اتفاق افتاد باعث خروج منابع این موسسه و ایجاد چالش برای آن شد.

وی افزود: نمایندگان خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی و دولت به‌صورت جدی پیگیر مسائل این موسسه هستند و با برگزاری جلسات مختلف، اراده بر این است تا امور موسسه میزان سامان یابد و حقوق سهامداران تضعیف نشود.

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت موسسه میزان را تشریح کرد

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد اضافه کرد: دو جلسه با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، رییس‌کل بانک مرکزی و سایر مسئولین در دفتر کارم برگزار نموده‌ام و بحث‌های جدی در این زمینه انجام شده است و در همین هفته جاری نیز جلسه دیگری با وزیر اقتصاد و دارایی و رییس‌کل بانک مرکزی برای پیشرفت کار خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی تراز مالی موسسه میزان را تهیه‌کرده و در اختیار مسئولین قرار داده است اظهار داشت: امیدواریم در زمان کوتاهی این موسسه سامان پیداکرده و راه برای حفظ حقوق سهامداران هموار شود.

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت موسسه میزان را تشریح کرد

سید محمدحسن ابوترابی‌فرد با بیان اینکه ساماندهی مؤسسات، کاری نیست که به‌سرعت شکل بگیرد از مردم و سهامداران موسسه میزان خواست صبر و حوصله داشته باشند تا مسئولین اجرایی کشور مسائل مربوط را حل‌وفصل نمایند.

وی بیان داشت: ما در مجلس در این حوزه‌ها مسئولیتی نداریم ولی همکاران ما پیگیر موضوع هستند و حقوق مردم را مطالبه و نظرات مردم را در جلسات مطرح می‌کنند.

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید فضایی ایجاد شود تا مردم احساس کنند حقوقشان درموسسه میزان محفوظ است و مورد تعرض قرار نمی‌گیرد.

۳ دیدگاه

  1. مدیریت صحیح پاسخ

    با سلام و حسته نباشید وتسلیت به خانواده های داغدار حجاج روسای مجلس و جمهور و قوه قضاییه حرف از مدیریت ناصحیح همه کشور ها میزنند ایا مدیریت آنها و زیر دستانشان در ایجاد بحران موسسه میزان که با این اوضاع بیش از یکسال به طول خواهد انجامید خیلی بهتر است. فرافکنی تا کی؟؟؟

  2. کارامد پاسخ

    برای کسب مجوز ماهها وقت لازم است اما برای سر کار گذاشتن مردم چند دقیقه بیشتر وقت لازم نیست. این زخمی که دولت و مجلس و دیگر سرا ن قوا در میلیونها خانواده گذاشت و دروه ای از زندگی مردم را با مشقت همراه کردهمانند یک رویداد تاریخی(ترکمنچای و…) در ذهن مردم ثبت گردید واین دولت و مجلس کارنامه سیاهی از خود به جا گذاشت

  3. کارامد پاسخ

    برای کسب مجوز ماهها وقت لازم است اما برای سر کار گذاشتن مردم چند دقیقه بیشتر وقت لازم نیست. این زخمی که دولت و مجلس و دیگر سرا ن قوا در میلیونها خانواده گذاشت و دوره ای از زندگی مردم را با مشقت همراه کرد همانند یک رویداد تاریخی(ترکمنچای و…) در ذهن مردم ثبت گردید واین دولت و مجلس کارنامه سیاهی از خود به جا گذاشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *