ناپدیدشدن هواپیمای دیگر مالزی/ احتمال سقوط در اقیانوس/ ازسرگیری جستجو در صبح دوشنبه/ تجمع خانواده مسافران در فرودگاه (+عکس)

به گفته اداره مدیریت بحران اندونزی، خلبان این هواپیما به هنگام تلاش برای تغییر مسیر و جلوگیری از رویارویی با مشکلات جوی در اقیانوس سقوط کرد.

تماس یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت ایرآسیا مالزی با برج مراقبت قطع شد. اندونزی گفته این هواپیما سقوط کرده اما این موضوع فقط یک احتمال است.

به گزارش رباط نیوز،به نقل از رویترز این هواپیما با ۱۵۵ سرنشین متعلق به شرکت هوایی خصوصی “ایر آسیا” (مستقر در مالزی) بود و قرار بود از شهر سورابایا اندونزی عازم سنگاپور شود.

پرواز  QZ8501  که یک هواپیمای ایرباس ۳۲۰ بود در ساعت ۶:۱۷ بامداد امروز یکشنبه به وقت محلی ارتباطش با برج مراقبت فرودگاه جاکارتا قطع شده و از صحنه رادار محو شده است، اما بر اساس گزارش رویترز در ساعت ۸:۳۰ بامداد (به وقت محلی) تابلوی فرودگاه سنگاپور برای نشستن  این پرواز ” تاخیر” زده است.

 

یک هواپیمای مسافربر دیگر آسیایی گم شد

مقامات اندونزی گفته اند این هواپیما به دلیل شرایط ابری جوی در ارتفاعی بالا پرواز می کرده است.

رسانه های اندونزی هم گفته اند که هواپیما حامل ۱۶۲ سرنشین از جمله ۱۵۵ مسافر شامل ۱۴۹ شهروند اندونزیایی، ۳ مسافر کره ای، یک نفر از سنگاپور، یک نفر از بریتانیا و یک نفر از مالزی بود.

شرکت ایرآسیا اعلام کرده است عملیات جستجو و نجات آغاز شده است.

سال گذشته (۸ مارس ۲۰۱۴) نیز یک هواپیمای متعلق به خطوط هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ سرنشین به شیوه ای مشابه گم شد و هنوز و بر خلاف بیش از ۹ ماه جستجو، حتی بقایای آن پیدا نشده است.

سال ۲۰۱۴ سال خوبی برای شرکت های هواپیمایی شرق آسیا نبوده است . این سومین سانحه احتمالی جدی برای شرکت های هواپیمایی آسیایی است. در تابستان سال جاری (۱۷ جولای ۲۰۱۴) نیز یک هواپیمای مسافربری مالزیایی با ۲۹۸ سرنشین که از هلند عازم مالزی بود در منطقه شرق اوکراین سرنگون شد و همه سرنشینانان آن که بیشتر هلندی بودند کشته شدند. شورشیان مسلح طرفدار روسیه در شرق اوکراین مسئول سرنگون کردن این هواپیما معرفی شده اند.

خط پروازی هواپیمای ایرآسیا

 

اندونزوی: هواپیمای مالزی در اقیانوس سقوط کرد (به روز می شود)

جدیدترین خبرهای منتشر شده درباره این اتفاق به این شرح است:

– یک مقام مسؤول در وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد که هواپیمای شرکت ایراسیا در نیمه راه ناپدید شده است. وی گفت: خلبان از برج مراقبت درخوست کرده بود برای رد کردن ابرها، ارتفاع پرواز خود را افزایش دهد و از پرواز در ارتفاع ۳۲ هزار پا به پرواز در ارتفاع ۳۸ هزار پا منتقل شود.

– وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد حداقل ۳ شهروند این کشور در پرواز ناپدید شده ایرآسیا  حضور داشتند. این سه نفر شامل یک زن، یک مرد و یک کودک هستند.

– سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از قطع تماس هواپیمای ایراسیا با برج مراقبت آگاه شد.

– اداره مدیریت بحران اندونزی اعلام کرد: هواپیمای ایراسیا به هنگام تغییر مسیر، در اقیانوس آرام سقوط کرد. به گفته اداره مدیریت بحران اندونزی، خلبان این هواپیما به هنگام تلاش برای تغییر مسیر و جلوگیری از رویارویی با مشکلات جوی در اقیانوس سقوط کرد.

– رسانه های اندونزی اعلام کردند هواپیمای ایرآسیا در دریا در نزدیکی جزیره بیلتونگ سقوط کرده است.

– مقامات رسمی اندونزی اعلام کردند موضوع سقوط هواپیمای ایراسیا در اقیانوس تنها یک احتمال است و هنوز ثابت نشده است.

– مقامات اندونزی گفته اند به دلیل فرارسیدن شب عملیات جستجو برای یافتن هواپیمای ایراسیا را تعلیق کرده اند.

– اندونزی سنگاپور و مالزی اعلام کردند جستجوها برای پیدا کردن هواپیمای ناپدیدشده ایراسیا را از صبح دوشنبه آغاز کردند.

خانواده های مسافران هواپیمای ایرآسیا

انتظار خانواده ها در فرودگاه مقصد(عکس)
انتظار خانواده ها در فرودگاه مقصد(عکس)
انتظار خانواده ها در فرودگاه مقصد(عکس)
انتظار خانواده ها در فرودگاه مقصد(عکس)

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *