بررسی تاثیرات ماهواره نور بر تغییرات هژمونی منطقه؛

مهدی محمدی: «ماهواره نور» اشراف ایران به محیط دشمن را به طور اساسی تغییر می‌دهد

کارشناس مسائل ژئوپلیتیک و تحلیلگر مسائل سیاسی به تاثیرات ماهواره نور بر معادلات منطقه اشاره کرد و گفت: با قرار گرفتن ماهواره نور در مدار زمین سطح اشراف ایران و دسترسی سیگنالی و تصویری آن به محیط دشمن به طور اساسی تغییر خواهد کرد.

«مهدی محمدی» تحلیلگر مسائل سیاسی و کارشناس ژئوپلیتیک در گفت و گویی در خصوص دستیابی جوانان ایرانی به موفقیت در پرتاب ماهواره نور به فضا اظهار داشت: این اقدام یک تحول بزرگ در فناوری دفاعی ایران محسوب می شود و به معنای وارد شدن بُعد فضا به ابعاد صنعت و راهبرد دفاعی ایران است.

وی این فناوری را گامی در مسیر تحول سیستم جمع آوری و تحلیل اطلاعات نظامی ایران دانست و افزود: با قرار گرفتن ماهواره نور در مدار زمین سطح اشراف ایران و دسترسی سیگنالی و تصویری آن به محیط دشمن به طور اساسی تغییر خواهد کرد. البته این یک فرآیند زمان بر است ولی ایران حرکت سریع در این مسیر را آغاز کرده است.

محمدی به تاثیر ماهواره نور بر تغییرات هژمونی و معادلات منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا باید بداند که سطح توانمندی نظامی ایران در مواجهه با آن، تغییر راهبردی کرده است. یکی از مسائل اساسی در جنگ های آینده این است که یگان های عمل کننده بتوانند با استفاده از زیرساخت های فناوری سطح بالا با یکدیگر کاملا هماهنگ عمل کنند.

این تحلیلگر سیاسی در ادامه گفت: نحوه توزیع و تجمیع کار میان یگان‌های عمل کننده زمانی می‌تواند به حداکثر کارآمدی برسد که متکی به زیرساختی باشد که داده‌های نظامی را میان بخش های عملیات و اطلاعات به سرعت به چرخش دربیاورد و نهایتاً به کارآمدی حداکثری انهدام یگان‌های دشمن بینجامد و تحقق این مهم بدون پلتفورم اطلاعات ماهواره‌ای امکانپذیر نیست.

محمدی در پایان خاطر نشان کرد: سپاه اکنون در حال حرکت به سمتی است که از هواپیمای روی هوا تا رزمنده منفردی که روی زمین می جنگد، بتوانند در یک چشم انداز معقول در آینده، با هم هماهنگ عمل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روز سوم اردیبهشت ماه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست برای نخستین بار «ماهواره نور» را با ماهواره بر سه مرحله‌ای «قاصد» با موفقیت در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *