نوروزی مطرح کرد:

منطقه پرواز ممنوع در سوریه؛ تلاش آمریکا برای فضاسازی گروه های تروریستی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: آمریکا به دنبال آن است که با اقدامات سریالی فضای تنفسی را برای گروه های تروریستی باز کند.

به گزارش رباط نیوز، حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه ریزی کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه مانند ترکیه برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه، گفت: قطعا ائتلاف ایران، روسیه و سوریه مانع از تحرکات آمریکا و همپیمانان این کشور خواهد شد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوریه کشوری مستقلی بوده و تجاوز آمریکا به این کشور و ایجاد منطقه امن مغایر با قوانین بین المللی خواهد بود.

وی گفت: از طرف دیگر سوریه در شرایط کنونی با نیروهای داخلی نمی جنگند که بخواهد از سوی کشور دیگری مانند آمریکا مورد هجوم قرار گیرد، بلکه ارتش سوریه امروز در مقابل گروه های تروریستی ایستاده که کشورهای دیگر به این منطقه آمده اند.

نوروزی ادامه داد: دولت ترامپ فکر می کند که در شرایط کنونی با قلدری و زورگویی می تواند تمام دسایس خود را در منطقه عملیاتی کند، اما ایجاد منطقه پرواز ممنوع جای هیچ مسئله دیگری را باز نمی گذارد و قطعا بحران و مشکلات این حوزه تشدید می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی گروه های تروریستی در سوریه در وضعیت بدی قرار دارند، از این رو آمریکا به دنبال آن است که با اقدامات سریالی فضای تنفسی را برای این گروه ها باز کند، از این رو در گام نخست اقدام به حمله موشکی کرد و اقدامات دیگر را نیز دنبال می کند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: آمریکایی ها حق ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه را ندارند و قطعا با این اقدام خود را در بازی می اندازند، که نتیجه آن شکست این کشور در منطقه خواهد بود./

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *