معاون شهردار رباط‌ کریم خبر دادکاهش بار ترافیکی با اصلاح دوربرگردان میدان آزادگان رباط کریم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار رباط‌ کریم گفت: اصلاح هندسی بلوار آزادگان در راستای روان‌سازی ترافیک و کاهش بار ترافیکی منتهی به میدان موجب رضایت شهروندان شده‌است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری رباط کریم، ناصر رجبیان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان رباط کریم اظهار کرد: اصلاح هندسی بلوار آزادگان در راستای روان‌سازی ترافیک و کاهش بار ترافیکی منتهی به میدان موجب رضایت شهروندان شده‌است .

وی اظهار کرد: با توجه با ازدیاد تردد خودروها از چندین جهت در این میدان و در راستای کاهش بار ترافیکی احداث این دوربرگردان از اولویت‌های تردد این قسمت از شهر بوده‌است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار رباط‌ کریم بیان کرد: با اجرای این طرح در چهار طرف ورودی به میدان آزادگان ضمن کاهش خطرات و تصادفات بار ترافیکی این میدان نیز به کلی رفع خواهد شد .

وی تصریح کرد: اصلاح هندسی نقاط مختلفی در سطح شهر در دستور کار است که امیدواریم تا پایان سال جاری به اتمام برسند .

*چراغ هشداردهنده سولار در رباط کریم نصب شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار رباط کریم در راستای افزایش ایمنی و مناسب‌سازی تقاطع‌ها و دوربرگردان‌های شهر رباط کریم از نصب هشت چراغ چشمک‌زن سولار و هشداردهنده خبر داد .

رجبیان خاطرنشان کرد: پس از بررسی کارشناسان ترافیکی به دلیل لزوم نصب علایم و چراغ‌های چشمک‌زن و هشداردهنده در قسمت‌هایی از تقاطع و دوربرگردان‌ها، نصب این موارد در چندین نقطه از شهر در حال جانمایی است .

وی ادامه داد: در همین راستا بیش از ۴۵ تابلو و علائم ترافیکی موسوم به جان‌پناه در مسیرهای رفت و برگشت بلوار امام خمینی (ره) نصب شده‌است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار رباط کریم در ادامه به نصب ۴۰ تابلوی ترافیکی هشداردهنده دیگر از جمله تابلوی هشدار کمربند ایمنی، حداکثر سرعت مجاز، تابلوی خطر، از سرعت خود بکاهید، به تقاطع نزدیک می‌شوید و احتیاط در مسیر کمربندی و مناطق مسکونی نصب شده‌است .

وی در پایان با بیان اینکه نصب این علائم فراهم‌کننده تردد راحت‌تر و امن‌تر برای رانندگان خواهد بود، متذکر شد: پیش از این بسیاری از این علائم از جمله چشم گربه‌ای دید در شب، چشمک‌زن، جداکننده مسیر توسط شهرداری رباط کریم نصب شده‌است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *