معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رباط کریم؛سرانه فضای فرهنگی در کشورفقط ۱۵ سانتی متر است

معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید سرانه فضای فرهنگی در کشور یک متر است این در حالی است که سرانه مذکور برای هر نفر در کشور ۱۵ سانتی متر مربع است.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، آیین افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب رباط کریم با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد، امام جمعه، فرماندار، رییس اداره فرهنگ و ارشاد و دیگر مسئولان در رباط کریم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، بیژن سلیمان پور، فرماندار رباط کریم بیان کرد: امیدوارم این گونه نمایشگاه ها در ترویج کتابخوانی تأثیرگذار باشد.

وی افزود: در اسلام و آموزهای اسلامی بر شکوه و عظمت کتاب تأکیدات ویژه ای شده است به طوری که خدای متعال از قلم نام برده است.

فرماندار رباط کریم ادامه داد: نمایشگاه ها می توانند کتاب را از گمنامی خارج کنند و به حق کتاب ما را با فرهنگ،شیوه زندگی و اخلاق جوامع مختلف آشنا می کند.

وی با تأکید بر اینکه در برابر دشمنان باید سلاح فرهنگ ما قوی باشد، ابراز کرد: باید فرهنگ اسلامی خود را حفظ کنیم و مانع فراموشی آن باشیم.

علی اصغرکاراندیش مروستی،معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با رباط نیوز، گفت: سرانه مطالعه در کشور با توجه به استاندارد جهانی بسیار پایین است و به طور قطع مسئولان و مردم باید در این راستا تلاش کنند.

وی افزود: درتهران با برگزاری نمایشگاه های کتاب اقدامات مطلوبی درجهت بالا بردن سرانه مطالعه کشور صورت گرفته است و سعی شده تا جوانان به سوی کتابخوانی بروند.

کاراندیش ادامه داد: تلاش می کنیم تا سرانه کتابخانه های استان تهران را افزایش دهیم، اعتبارات هم اندک است و این می طلبد تا خیرین و حمایت های مردمی وارد میدان شوند.

وی ابراز کرد: سرانه فضای فرهنگی در کشور یک متر است این در حالی است که سرانه مذکور برای هر نفر در کشور ۱۵ سانتی متر مربع است.

حجت الاسلام امیر شمس، رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رباط کریم در ادامه به خبرنگار ما گفت: ۶ هزار عنوان کتاب و ۵۲ غرفه در نمایشگاه وجود دارد و ۸۳ ناشر از امروز در شهرستان آغاز به کار کردند.

وی افزود: غرفه بانک صادرات در نمایشگاه فعال است و تخفیف ۲۰درصدی را به کتاب دوستان ارائه می دهد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رباط کریم بیان کرد: ناشران از استان قم و تهران در نمایشگاه کتاب رباط کریم حضور دارند.

گفتنی است نمایشگاه کتاب رباط کریم امروز،۲۵ آبان ماه آغاز و تا یکم آذر ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است مسئولان مذکور از کتابخانه عمومی رباط کریم بازدید کردند و به عضویت افتخاری این کتابخانه در آمدند.

گزارش از: معصومه عبدی

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *