مشاور رییس جمهور: تورم را به ۱۵درصد رسانده‌ایم

مشاور رییس جمهور گفت: با کم کردن هزینه ها در بدنه دولت تورم ۴۰ درصدی نقطه به نقطه در سال ۹۱ را به ۱۵ درصد رسانده رسانده ایم.

به گزارش رباط نیوز، محمد علی نجفی، مشاور رییس جمهور در مراسمی به مناسبت هفته دولت در سینما فرهنگ رباط کریم بااشاره به طرح تحول سلامت در کشور، اظهار کرد: دولت حدود ده میلیون نفر را در سال گذشته در قالب طرح سلامت پوشش داده است و در حال حاضر مدعی است که تمام مردم کشور تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی افزود: دولت در ابتدای آغازبه کار خود با تحریم ها مواجه بود که این به طبع سبب ایجاد مشکلاتی برای کشور بود.

مشاور رییس جمهور در ادامه اجماع ملی،حمایت رهبری و هدایت های رییس جمهور را سه عاملی دانست که در رشد اقتصادی کشور بعد از تحریم اثرگذار می باشد.

وی با اشاره به اختصاص سبد کالا به نیازمندان جامعه آن را ازدیگر خدمات دولت دانست.

نجفی با اشاره به نظرسنجی یک موسسسه آمریکایی از مردم آمریکا، ابراز کرد: براساس این نظرسنجی، این مردم از پیروزی ۴۱درصدی و برخی هم از برد ۱۴درصدی آمریکایی هم سخن به میان آورده اند که این نشان از موفقیت کشور ما در مذاکرات دارد.

وی همچنین با تأکید بر هموار شدن راه برای مبادله اقتصادی در بعد تحریم ها ابراز امیداری کرد و گفت: سرمایه ۶۰۰ میلیارد دلاری ایرانیان خارج از کشور و جذب این سرمایه به همراه فن آوری و تخصص هموطنان به داخل کشور جهش بزرگی در اقتصاد کشور بوجود می آورد.

وی با اشاره به تورم ۱۵درصدی در کشور تصریح کرد: با کم کردن هزینه ها در بدنه دولت تورم ۴۰ درصدی نقطه به نقطه در سال ۹۱ را به ۱۵ درصد رسانده رسانده ایم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *