مدیر عامل آبفای استان تهران:

مسدود شدن ۱۵۰ حلقه چاه تهران از امروز

مدیر عامل آبفای استان تهران از تعطیل شدن ۱۵۰ حلقه چاه آب در تهران از امروز خبر داد و گفت: طرح جامع آب تهران تا ۵ سال آینده به اتمام می رسد و تهران در زمره چهار شهر بزرگ دنیا به لحاظ جامعیت اجرای پروژه های آبی خواهد بود.

به گزارش رباط نیوز ،محمد رضا بختیاری با اشاره به اینکه تا ماهها پیش تامین آب تهران ۷۰ درصد از آبهای سطحی و ۳۰ درصد از آب های زیرزمینی صورت می گرفت گفت: با افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران و تصفیه آب ۲ و نیم متر مکعب در ثانیه در حقیقت موفق شدیم نسبت تامین آب تهران از ۷۰ درصد از محل آبهای سطحی را به ۸۰ درصد برسانیم.

به گفته وی،با این اقدام کیفیت آب جنوب با شمال تهران نیز از ۵۰ درصد به ۳۵ درصد کاهش می یابد.

بختیاری با بیان اینکه با افزایش تامین آب تهران از آبهای سطحی از امروز ۱۵۰ حلقه چاه آب تعطیل می شود ادامه داد:طرح جامع آب تهران که شامل برخی پروژه ها مثل رینگ آب تهران،افتتاح تصفیه خانه،خط انتقال آب طالقان به امیرکبیر خواهد بود که تا ۵ سال آینده به اتمام خواهد رسید.

مدیر عامل آبفای استان تهران گفت: با اتمام طرح جامع آب،تهران در زمره ۴ شهر بزرگ دنیا به لحاظ جامعیت اجرای پروژه های آبی خواهد شد.

بختیاری در پاسخ به این سوال که چرا مصرف آب شرب همواره صعودی است و چرا حساسیتی برای مدیریت مصرف آب دیده نمی شود اظهار داشت: جامعه هنوز حساسیت مناسبی نسبت به موضوع کم آبی و مدیریت مصرف پیدا نکرده است و دلیل آنهم تصور اشتباه از بابت بارش های امسال بوده است.

وی با بیان اینکه انگاره اشتباه از مناسب بودن بارش ها باعث شده تا مردم تصور کنند مشکل کم آبی مرتفع شده است گفت: مصرف آب تهران از ابتدای امسال بیش از ۸۵۰ میلیون متر مکعب بوده است که نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیون متر مکعب افزایش مصرف صورت گرفته است.

بختیاری خاطر نشان کرد:در حال حاضر کشورهای اروپایی ۲۰ درصد از منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می کنند و این در حالیست که بطور متوسط در کشور از ۸۵ درصد منابع آبی تجدیدپذیر استفاده می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *