تشریح اقدامات بسیج سازندگی شهرستان رباط کریم

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم: سپاه رباط کریم پیشرو در تمام عرصه های خدماتی

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم گفت: سپاه رباط کریم امروز توانسته اقدامات بسیاری را در شهرستان به مرحله اجرا برساند، برنامه هایی از جمله پیشگیری از اعتیاد، اقتصاد مقاومتی و توجه به کارگاه های زودبازده از مهمترین اقدامات این ناحیه در سطح شهرستان به شمار می آید.

 

به گزاش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، سروان حامد پرهیزگار، مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم ساعتی پیش در نشستی با اصحاب هنر و رسانه با موضوع« اردوهای جهادی» در سپاه شهرستان رباط کریم اظهار کرد: اگر چه امروزه برخی‌ها اقدام به سنگ اندازی پیش پای سپاه می کنند اما این نهاد به عنوان یک مجموعه انقلابی و خلاق در حال گسترش است.

وی ادامه داد: سپاه افتخار می کند که هدفش خدمات رسانی به مردم است و این را یک باور قلبی می داند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم با اشاره به برنامه‌های این نیروی انقلابی در راستای توجه به مردم،تأکید کرد: سپاه رباط کریم امروز توانسته اقدامات بسیاری را در شهرستان به مرحله اجرا برساند، برنامه هایی از جمله پیشگیری از اعتیاد، اقتصاد مقاومتی و توجه به کارگاه های زودبازده از مهمترین اقدامات این ناحیه در سطح شهرستان به شمار می آید.

وی عنوان کرد: ما سه منطقه آلوده به اعتیاد در شهرستان رباط کریم داریم، مناطقی از جمله آلارد، کیکاور و سفیدار مناطقی  هستند که تحت پوشش کارگاه های روانشناسی و مبارزه با مواد مخدر این ناحیه قرار گرفته و درصدد کاهش این آمار هستیم.

پرهیزگار ادامه داد: قدم نخست در طرح مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی شناسایی و حضور در کارگاه ها است و در محله بعدی نیز با آنها مقابله و سعی در درمان فرد بیمار داریم.

او یادآور شد: معتادان و خانواده هایشان را باید خانواده و جزء بستگان خود بدانیم تا مشکلات آنها حل و به سلامتی کامل دست یابند.

وی یکی از برنامه های جهاد سازندگی سپاه رباط کریم را توجه به روستاهای محروم دانست و گفت: برخی از روستاهای شهرستان از کوچکترین امکاناتی برخوردار نیستند واز فقر فرهنگی رنج می برند به همین سبب سپاه این ناحیه برنامه هایی را در جهت مقابله با این آسیب فرهنگی اجرا کرده است که از آن جمله می توان به آموزش های قران، کلاس های مقابله با آسیب های اجتماعی و … اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش به موضوعات اقتصاد مقاومتی سپاه اشاره کرد و گفت: این ناحیه تاکنون توانسته کشاورزان بسیاری را شناسایی و برخی دیگر از علاقه مندان به کشاورزی را آموزش دهد به طوری که امروز افراد بسیاری در حوزه پرورش قارچ، تولید زعفران و تولیدات دامی و… در سطح شهرستان فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: همچنین در موضوع موالید نیز ورود پیدا کرده ایم و توانسته ایم با برگزاری کارگاه ها و همچنین توجه به ازدواج آسان در این امر دخیل بوده و موثر باشیم به طوری که ۴۲ دوره مختلف در حوزه افزایش موالید، پیشگیری از طلاق و آشنایی با مضرات شبکه های اجتماعی و عفاف و حجاب برگزار کرده ایم.

وی بخش دیگری از سخنانش از رسانه ها خواست تا مشکلات را شناسایی و به گوش مسئولان برسانند.

پرهیزگار همچنین بر این موضوع تأکید کرد که مسئولانی که برای رباط کریم انتخاب می شوند باید از دل شهر باشند و یا اینکه در شهر سکونت داشته باشند چرا که فرد بومی می تواند مشکلات را به گونه ریز بینانه حل و فصل نماید.

وی در بخش پایانی صحبت هایش از روند بی توجهی مسئولان به ظرفیت های شهرستان اشاره و تصریح کرد: ما نیروهای بسیاری را داریم که در حوزه پزشکی و سلامت، عمران و اباد سازی به مناطق محروم رفته و در آنجا خدماتی را ارائه می کنند که این را نیز می شود در شهرستان پیاده سازی و به محروم روستاها توجه جدی تری شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *