مسئول بسیج سازندگی سپاه سیدالشهداء (ع) تهران خبر داد: افزایش ۳ برابری گروه‌های جهادی تهران در ۳ ماه گذشته

مسئول بسیج سازندگی سپاه سیدالشهدا(ع) تهران ضمن ارائه گزارش از ده روز آغازین رزمایش خدمت در نقاط حاشیه‌ای تهران، از افزایش سه برابری تعداد گروه‌های جهادی تهرانی در سه ماه گذشته خبر داد.

به گزارش رباط نیوز، عبدالله اصغری، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با آخرین آمار گروه‌های جهادی ثبت شده در استان تهران اظهار داشت: حدود هزار گروه جهادی شامل گروه‌های جهادی محلات، پزشکی، کشاورزی و صنعت، طلاب، دانشجویی و هنرمندان در سطح استان تهران ثبت شده‌اند.

وی گفت: تا سه ماه گذشته فقط حدود ۳۲۰ گروه جهادی داشتیم و آمار تقریبا سه برابر افزایش یافته است. میانگین عدد هر گروه جهادی بین ۲۰ تا ۲۰۰ نفر است و در مجموع، حدود ۱۴ هزار جهادگر تهرانی داریم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران یادآور شد: گروه‌های جهادی عدد ثابت و مشخصی را ندارند چرا که ساماندهی نشده‌اند.

* طی مسافت از باکو تا ایران به شوق جهاد
اصغری، گروه جهادی حضرت بقیه‌الله عجل‌الله تعالی فرجه الشریف را به‌عنوان یکی از گروه‌های اسوه معرفی کرد و گفت: این گروه حدود ۶۰ پزشک متخصص دارد که علاوه بر نیروهای بسیجی و غیربسیجی، از کشورهایی مانند باکو هم پزشک ایرانی جهادگر دارند که در تعطیلات تابستانی و نوروزی به مردم خدمت می‌کنند.

وی در تکمیل اظهاراتش افزود: این گروه در تابستان سال جاری بیش از ۱۰ هزار نفر را در روستای رودبار جنوب کرمان معاینه و بیمارستان شهر را احیا کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران بر همین اساس بیان داشت: گروه جهادی شهید شاطری نیز متشکل از پزشکانی است که چند روز قبل در خراسان شمالی خدمت‌رسانی کردند و اکنون نیز مشغول انجام پروژه جهادی تهران هستند. این گروه به مدت یک هفته نیز در ثلاث باباجانی حضور داشتند و به ارائه خدمات درمانی پرداختند.

*خدمت‌رسانی ۱۴۹ گروه جهادی و ۲۶۷۴ نفر در ۱۰ روز
اصغری سپس به تشریح فعالیت‌های استان تهران در رزمایش خدمت پرداخت و بیان داشت: ما تمام ظرفیت‌های جهادی را شناسایی کردیم و هر روز در نقاط حاشیه‌ای شهر تهران مشغول خدمات‌دهی هستیم. پس از گذشت ۱۰ روز از اجرای این رزمایش، ۱۴۹ گروه جهادی ۲۶۷۴ نفر روز در قالب اردوهای یک روزه، سه روزه و ده روزه فعالیتشان را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به ادامه‌دار بودن این روند تا ۲۹ شهریور ماه مطرح کرد: این آمار تا پایان رزمایش به مراتب افزایش پیدا می‌کند و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا بهترین خدمت‌رسانی را به هموطنان عزیزمان در مناطق حاشیه شهر تهران داشته باشیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران به تقارن این رزمایش با ماه محرم اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت خدمات فرهنگی ما نیز افزایش خواهد یافت. خیرین نیز حضور چشمگیری را داشته و در توزیع مواد غذایی کمک‌های قابل توجهی کرده‌اند.

اصغری نخستین بخش آماردهی را به حوزه بهداشت و درمان اختصاص داد و ابراز داشت: در موضوع خدمات درمانی تا به امروز حدود ۱۲۳۲ نفر از محرومان عزیز حاشیه‌نشین از خدمات پزشک عمومی بهره‌مند شده‌اند. در حوزه خدمات تخصصی زنان و زایمان به ۵۰ نفر از بانوان خدمات داده شده است.

وی ادامه داد: در خصوص توزیع اقلام و بسته‌های بهداشتی و سلامتی تا به امروز حدود ۳۲۳ بسته بین نیازمندان توزیع شده است. حدود ۵۱۰ مورد خدمات مشاوره روانشناسی و روانپزشکی نیز داشته‌ایم.

*توزیع ۹ هزار بسته غذایی میان نیازمندان در اعیاد قربان و غدیر
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران هم‌چنین مطرح کرد: در حوزه خدمات فرهنگی و مذهبی نیز تا پایان روز دهم رزمایش بیش از ۹ هزار بسته مواد غذایی در اعیاد قربان و غدیر بین مردم توزیع شده است.

اصغری افزود: حدود ۴۰۰ بسته لوازم التحریر را هم همکاران سازندگی ما آماده کرده‌اند تا بین محرومین توزیع کنند و به شبکه جهادی تحویل دهند. در حال رایزنی با خیرین هستیم تا تعداد بسته‌ها را افزایش دهیم و به دانش‌آموزان عزیز برسانیم.

وی برگزاری ۴۱ مورد مسابقات فرهنگی و ورزشی، توزیع ۹۰ بسته اقلام آموزشی فرهنگی، ۴۳ جلسه کلاس‌های آموزشی و تحصیلی برای دانش‌آموزان را هم از دیگر برنامه‌ها دانست.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران تعمیر و مرمت ۱۴۸ باب از منازل محرومان، تکمیل و مرمت ۷۷ مدرسه، ساخت ۱۰ باب سوریس بهداشتی و حمام و مرمت ۷ مسجد و حسینیه را نیز از دیگر بخش‌های خدمات حوزه عمران دانست.

*اجرای طرح «هجرت۳» در قالب گروه‌های جهادی رزمایش خدمت

اصغری در ادامه اظهاراتش اضافه کرد: بخش دیگری از ماموریت ما نیز زیباسازی مدارس است که در قالب طرح «هجرت۳» انجام می‌شود. اولویت را هم به مدارسی که در حاشیه شهر تهران قرار دارند، داده‌ایم اما آمار دقیقی از تعداد حاشیه‌نشینان تهرانی در دست نیست.

وی در تبیین سایر اقدامات سپاه تهران در رزمایش جهادی خدمت گفت: در پروژه‌های ایجاد آبرسانی کشاورزی نیز تاکنون ۲۷ پروژه را به اتمام رسانده‌ایم. احیای شبکه آب و آبرسانی روستایی و نقطه‌ای نیز از مهم‌ترین اهداف ما در این قسمت است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران ادامه داد: ما ۸ نقطه را برای ساخت و ساز در سال جاری جزو برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم که روستای لهک شهرستان اسلامشهر یکی از این نقاط است. هماهنگی‌های لازم برای ساخت ۴۶ واحد در این روستا انجام شده و به زودی شاهد عملی شدن این رویداد مهم تا پایان سال جاری خواهیم بود.

اصغری به یکی دیگر از برنامه‌های مهم اشاره و عنوان کرد: در روز سه‌شنبه هفته جاری (۲۰ شهریور ماه ۹۷) تعداد ۱۲۰ نفر از طلاب کشور در شهرستان پاکدشت حضور پیدا می‌کنند و مبلغان روحانی به روستاهایی که فاقد امام جماعت هستند، اعزام می‌شوند و دهه اول محرمشان را به انجام امور تبلیغ اختصاص می‌دهند.

وی در پایان نیز از حضور خادمان آستان قدس رضوی در چند نقطه تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: خدمات این عزیزان می‌تواند نشاط معنوی چشمگیری را به مردم تزریق کند. با آستان قدس رضوی نیز توافق کرده‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت آن‌ها در چند نقطه استان تهران استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *