فرماندار رباط کریم:

مسئولان در ارتباط با ساخت و سازهای غیرمجاز با جدیت برخورد کنند

فرماندار رباط کریم در جلسه ساخت و ساز غیر مجاز گفت: برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان باید اراده وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، نظام ملکشاهی  در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان که در محل سالن شهید باهنر با حضور معاونت فنی عمرانی فرمانداری و مسئولان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و مدیران برخی از شهرک های صنعتی غیردولتی برگزار شد، پس از شنیدن گزارش عملکرد بخشداری، شهرداری ها و جهاد کشاورزی، در خصوص توسعه واحدهای شهرک های صنعتی بیان کرد: ضرورت توسعه واحدهای صنعتی واقع در شهرک ها از حوزه شهرستانی خارج است و نیاز به بازخوانی قانون مربوطه دارد تا دست کم استقرار واحدهای صنعتی که تولید کننده واقعی در سال جهش تولید هستند بتوانند در راستای اشتغالزایی گام بردارند چرا که مجوز ساخت شهرک های صنعتی با توجه به قانون محدودیت ایجاد صنایع تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت، بهترین گزینه برای سرمایه گذارانی است که نمی توانند در تهران و محدوده ممنوعه اقدام به تاسیس واحدهای تولیدی و صنعتی نمایند.

نماینده عالی دولت خطاب به مدیران شهری در خصوص ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری ها عنوان کرد: با توجه به کاهش وضعیت درآمدی شهرداری‌ها، باید شهرداران و شوراهای اسلامی شهرها با استفاده از مزیت و ظرفیت‌های شهری، درآمد پایدار خود را افزایش دهند و برای جذب اعتبارات ملی و عمرانی و امکانات مورد نیاز شهری تلاش نمایند.

وی با بیان این که با تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیرقانونی در شهرستان باید با جدیت برخورد شود، افزود: فصل الخطاب بودن قانون را باید در شهر جا انداخته و از احساسی عمل کردن در زمان مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز خودداری کنیم. از این روی، لازم است مسئولین دستگاه های اجرایی و خدمات رسان با نگاه جامع و ایجاد رفتارهای بین بخشی، جهت رفع مشکلات موجود در خصوص تخلفات ساختمانی و رسیدگی به آن ها اقدام نمایند.

ملکشاهی در ادامه افزود: همه مسئولان باید با همت والا، آماده مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات ساختمانی و تصرف عدوانی اراضی ملی باشند و و حکمی اگر قرار است اجرا شود بدن تبعیض، باید در همه جا و برای همه اجرا شود.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *