رییس اداره دامپزشکی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان خبر داد:

مردم نگران بیماری تب کریمه در رباط کریم و بهارستان نباشند

رییس اداره دامپزشکی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان گفت: سم پاشی جایگاه دامداری ها و بدن دام ها یکی از مهمترین راهکارها برای مبارزه با کنه ناقل این بیماری می باشد که اداره دامپزشکی شهرستان رباط کریم و بهارستان در این راستا روزانه توسط اکیپی بصورت رایگان اقدام به سمپاشی دامداری‌های می نماید.

دکتر سلوکانه رییس اداره دامپزشکی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در گفت وگو با خبرنگار رباط نیوز اظهار کرد: نگرانی در زمینه مصرف گوشت قرمز تهیه شده از کشتارگاه‌های مجاز بابت بیماری تب خونریزی دهنده وجود ندارد و نظارت‌ کافی برروی آنها اعمال می‌شود.

دکتر سلوکانه رییس اداره دامپزشکی شهرستان افزود: هر ساله با توجه به گرم شدن هوا بحث بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بعنوان بیماری مشترک و قابل انتقال از حیوان به انسان مطرح می باشد. به دلیل افزایش تعداد و فعالیت کنه ها بعنوان ناقل اصلی ویروس مطرح می باشند این بیماری ویروسی از طریق خون دام مبتلا به انسان انتقال می یابد بنابراین افراد شاغل در کشتارگاه و دامداری ها بیشتر در معرض خطر بوده و بایستی اقدامات کنترلی بهداشتی و بهداشت فردی را در مواجهه با دام به شکل دقیق آموزش داده شده رعایت کنند.

سلوکانه افزود: سم پاشی جایگاه دامداری ها و بدن دام ها یکی از مهمترین راهکارها برای مبارزه با کنه ناقل این بیماری می باشد که اداره دامپزشکی شهرستان رباط کریم و بهارستان در این راستا روزانه توسط اکیپی بصورت رایگان اقدام به سمپاشی دامداری‌های می نماید.

در ضمن با استقرار ناظرین دولتی در کشتارگاه ها اجازه خروج سریع لاشه کشتار شده وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *