مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري رباط کریم خبرداد:

مرحله سوم سمپاشی درختان برعلیه آفات مکنده در شهر رباط کریم

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رباط کریم از آغازعملیات سمپاشی درختان برعلیه آفات مکنده از قبیل انواع شته ها و پروانه های برگ خوار در هفته گذشته خبر داد .

 

مهدی عزیزی، مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی رباط نیوز از سومین مرحله از عملیات سمپاشی درختان شهر رباط کریم با هدف مقابله و مبارزه برعلیه آفات مکنده خبر داد و گفت : با توجه به فرارسیدن فصل گرما و به منظور حفظ و گسترش فضای سبز، طرح مبارزه برعلیه آفات مکنده در دور سوم در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی افزود : آفات و حشرات علاوه بر وارد کرده آسیب های جدی به درختان موجب مزاحمت در زندگی شهری شهروندان و نامناسب شدن فضای پارک ها و بوستان ها و توقف در این فضا ها می گردد .

عزیزی بیان داشت : تلاش می گردد با استفاده از سموم تجزیه پذیر و میزان مناسب استفاده از بروز آلودگی های زیست محیطی مانند آلودگی خاک و مقاوم شدن گونه های دیگر نسبت به سموم اجتناب گردد .

وی ادامه داد : همچنین مطالعاتی در شهرداری رباط کریم برای انتشار و تکثیر آفت کش های طبیعی و بیولوژیک مانند کفشدوزک ها و رها کردن آن ها در سطح شهر به پایداری زیست محیطی منطقه کمک نماییم .

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رباط کریم  در پایان بیان داشت : این طرح  شب ها از ساعت ۲۳ لغایت ۵ صبح در سطح مناطق شهری ادامه دارد و پیش بینی می گردد از تکثیر آفات جلوگیری های لازم به عمل آید .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *