مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد

در هفتمین روز مهرماه و آخرین روز هفته دفاع مقدس، مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در جهت تقدیر و تشکر از خدمات ایثارگرانه آتش نشانان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، مراسم گرامیداشت روز آتشنشانی و خدمات ایمنی جهت تقدیر از آتش نشانان رباط کریم با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

شهردار رباط کریم در جمع مسولان (فرماندار محترم، امام جمعه معزز، رئیس محترم اداره اطلاعات، رئیس محترم اداره تبلیغات اسلامی، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای محترم شورای اسلامی شهر رباط کریم و آتش نشانان شهرداری رباط کریم) ضمن تبریک این روز و تقدیر از خدمات مجموعه آتش نشانی گفت: در تمام بحران های شهر آتش نشانان نقطه امن و آسایشی برای شهروندان هستند.

وی ضمن تقدیر از خدمات و مدیریت ارزنده مسئول محترم و مجموعه همکاران سازمان آتش نشانی افزود: از زمان تاسیس سازمان آتش نشانی برای اولین بار یک نفر از آتش نشانان به عنوان فرمانده و رئیس این سازمان انتخاب شد و این امر منجر به یک فرماندهی خوب و هماهنگی و اقتدار در این مجموعه و موفقیت در عملیات و ماموریت های داخل و خارج شهرستانی شده است .

حمید رزاقی سرپرست محترم سازمان آتش نشانی رباط کریم نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی، راه سلامت و امنیت و تقدیر و تشکر از دلاورمردی و رشادت نیروهای آتش نشان به ارائه گزارش عملکرد این سازمان پرداخت و گفت: پاسخگویی به بیش از ۲۳۰۰۰ تماس تلفنی و انجام ۸۶۸ عملیات اطفاء حریق در ۶ ماهه اول سال ۹۹ و ضدعفونی شهر و اماکن پر خطر و آموزش در بخش های مختلف جهت ارتقای ایمنی شهر بخشی از عملکرد این سازمان بوده است.

وی با اشاره به وسعت جغرافیایی و موقعیت استراتژیک خاص شهرستان به واسطه وجود فرودگاه بین المللی، پادگانهای نظامی، دو نیروگاه برق، دانشگاه و مراکز آموزشی متعدد، چهار شهرک و چندین لکه صنعتی و … و معین بودن سازمان در شهرستان به هنگام بحران و حوادث بحران مدار، مسئولیت سازمان آتش نشانی را بسیار سنگین شمرد و خواستار تجهیز آتش نشانی شد و اظهار داشت: خرید نردبان آتش نشانی برای مقابله با حریق ساختمان های بلند، کشنده جهت تانکر ۳۰۰۰۰ لیتری پشتیبان، خودرو سنگین عملیاتی حریق از نیازهای ضروری سازمان آتش نشانی برای مهار آتش و انجام بهینه ماموریت ها و ارتقای عملکرد این مجموعه است.

وی بازگشت خودرو جرثقیل ۱۰ تن و سه خودروی آتش نشانی مستقر در روستاهای پیرامون به مرکز شهر را از دیگر نیازهای سازمان آتش نشانی دانست و از مسئولان شهرستان خواستار مساعدت لازم در این خصوص شد.

 

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *