مدیر کمیته امداد شهرستان رباط کریم:کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند را شناسایی کردیم/ به دنبال طرحی برای بیمه زنان قالیباف هستیم

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم گفت: کودکان زیر ۵ سالی که دچار سوتغذیه هستند از طریق مراکز بهداشتی و درمانی شناسایی می شوند و برای آنها تشکیل پرونده داده می شود تا تحت پوشش حمایتهای کمیته امداد قرار گیرند.

فتح الله عزیزی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سرویس بهداشت و درمان رباط نیوز با اشاره به عملکرد این اداره درخصوص بهداشت و  درمان اظهار کرد: در راستای توجه به موضوع درمان مددجویان این اداره، تعاملاتی را با مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان رباط کریم و بخش های خصوصی انجام داده ایم تا بتوانند از ایتام و کودکان بی سرپرست  حمایت های لازم را انجام دهند.

وی افزود: طی شش ماهه نخست سال توانسته ایم حدود ۱۵۰ کارت درمان را صادر و افراد را به پزشکان خانواده معرفی کنیم و در این راستا نیز به ۴۳۵ نفر از مددجویان کمکهایی از جمله هزینه های پوشاک سالمندان و نگهداری، داندانپزشکی و … ارائه شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم تأکید کرد: این اداره همچمنین خدماتی از جمله تعامل با شبکه بهداشت و درمان رباط کریم، تشکیل پرونده بیماران مبتلا به سل و مساعدت برای سبد غذایی، آموزش سلامت مددجویان،غربالگری مددجویان و پرداخت هزینه آزامایشات  را ارائه داده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان رباط کریم درادامه با تأکید بر آگاهی بخشی مددجویان در زمینه بهداشت، اظهار کرد: در این راستا بروشورهای تبلیغاتی برای افزایش آگاهی مددجویان در زمینه بهداشت و دردمان صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری ازسخنانش، با اشاره به خدمات این نهاد برای کودکان، ابراز کرد: کودکان زیر ۵ سالی که دچار سوتغذیه هستند از طریق مراکز بهداشتی و درمانی شناسایی می شوند و برای آنها تشکیل پرونده داده می شود تا تحت پوشش حمایتهای کمیته امداد قرار گیرند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم ادامه داد: در همین راستا ۲۴۲ سبد غذایی از طریق شارژکارتهای پارسیان به کودکان تحت حمایت اعطا می شود تا به نوعی با فقر و سوء تغذیه آن ها مقابله شود.

عزیزی با تأکید بر اینکه مددجویان کمیته امداد باید از خدمات بیمه ای برخوردار باشند، ابراز کرد:  در این راستا مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی معرفی و برای آنها تشکیل پرونده انجام می شود، در طول بهار و تابستان ۳۶۰ نفر در این مرکز بیمه شده اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: این بیمه شامل زنان سرپرست خانوار و مجریان خودکفایی و اشتغال است و همچنین پیگیر بیمه کردن زنان قالیباف نیز هستیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *