مدیران باید از مدت ها قبل به فکر خوزستان می بودند

امام جمعه رباط کریم گفت: اگر مدیران اجرایی کشور روحیه جهادی و میدانی داشتند از مدت ها قبل باید بفکر امروز می بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه رباط کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک عید سعید غدیر ،روز اکمال دین و اتمام نعمت گفت: در این روز بزرگ و تاریخی و سر نوشت ساز پیامبر اسلام در اجتماع حاجیان پیمان گرفت که پیام غدیر و تعیین ولایت را به دیگران و آنها هم به نسل های آینده منتقل کنند.

وی افزود:واقعه غدیر در حقیقت استمرار شریعت نبوی در ادامه ی تاریخ است؛در دهه ولایت و امامت بیش از ۲۰۰ برنامه در سطح شهرستان اجرا می شود. طبخ ۷۰ هزار پرس غذا بمنظور ترویج سنت اطعام در غدیر،ذبح بیش از ۲۰۰ راس گوسفند در محلات مختلف، تهیه و توزیع بیش از سه هزار بسته معیشتی میان نیازمندان ایستگاه های صلواتی و جشن محلات،مسابقات از خطبه غدیر و …

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در ادامه با تبریک پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: در پنجم مرداد ۵۹ بفرمان حضرت امام راحل (ره) اولین نماز جمعه در تهران به امامت مرحوم آیت الله طالقانی برگزار شد و پس از آن کانونهای نماز جمعه در سراسر کشور به گونه ای پر شور و با جذبه شکل گرفت و به تجلی گاه ایمان ،وحدت ، بصیرت و صلابت و آگاهی تبدیل شد.

امام جمعه رباط کریم گفت:در ۴۲ سال گذشته نماز های جمعه از اهمیت و جایگاه خاصی در داخل و خارج کشور برخوردار شده، هم به لحاظ آثار و برکاتی که نماز جمعه برای نظام اسلامی داشته و هم از نظر توجه دشمنان به این کانون با صلابت که موجب خنثی شدن توطئه های آنها شده است؛در ۴۲ سال گذشته مردم مومن و انقلابی بخوبی از نماز های جمعه استقبال کرده و همیشه از حامیان اصلی نماز جمعه و ائمه جمعه بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی گفت: برگزاری با شکوه نماز های جمعه دوستان را امید وار و دشمنان را از اجرای نقشه پلیدشان مأیوس می کند؛در حال حاضر با توجه به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان که با هدف جدایی نسل جوان و نوجوان ما از اسلام و نظام صورت می گیرد ، حضور مردم در مراسم مذهبی و انقلابی بویژه نماز های جمعه از اهمیت بیشتر برخوردار است.

خطیب جمعه شهرستان رباط کریم با اشاره به مشکلات بی آبی در خوزستان گفت: چرا مسئولان و دولتمردان همیشه باید غافلگیر شوند،چرا از قبل تدبیر نمی کنند؟

وی بیان داشت:اگر مدیران اجرایی کشور روحیه جهادی و میدانی داشتند از مدت ها قبل باید بفکر امروز می بودند، با اجرای برنامه هایی همچون آبخیز داری،مقابله با برداشت بی رویه از آب رود خانه های منتهی به خوزستان ، جلو گیری از طرح های بدون مطالعه و کار کار شناسی نشده.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *