مدارک لازم برای تعویض کارت ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره مدارک لازم برای تعویض کارت ملی توضیحاتی داد.

به گزارش رباط نیوز، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگویی با بیان اینکه حدود ۷ میلیون نفر از هموطنان فاقد کارت ملی هوشمند هستند، اظهار کرد: تا به امروز نزدیک به ۴۷ میلیون نفر کارت ملی هوشمند خود را دریافت کردند و نیاز است آن تعداد از افرادی که فاقد کارت ملی هوشمند هستند برای ثبت نام اقدام کنند.

او درباره روند ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند گفت: متقاضیان ابتدا باید با مراجعه به سامانه ثبت احوال، پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: پس از انجام مراحل پیش ثبت نام، متقاضی باید به همراه اصل شناسنامه عکس دار و آدرس، تلفن و کدپستی به یکی از دفاتر پیشخوان یا ثبت احوال مراجعه کند تا اطلاعات هویتی‌اش تکمیل شود.

ابوترابی تصریح کرد: پس از تکمیل اطلاعات ثبت نام، اطلاعاتی نظیر اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد متقاضی نیز دریافت و ثبت می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سوال که اگر فردی کارت ملی هوشمند خود را گم کرده باشد، باید چه اقدامی انجام دهد؟ گفت: اگر کارت ملی هوشمند فردی مفقود (گم) شود، باید برای دریافت المثنی آن مجدد ثبت نام و به دفاتر پیشخوان مراجعه شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *