مترو پرند منتظر تخصیص بودجه دستگاه‌هاست

مدیر شرکت مترو تهران و حومه با اشاره به تاخیر در بهره‌برداری مترو پرند گفت: وزارت راه و شهرسازی باید ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ۱۹ کیلومتر باقی مانده ابلاغ کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با اشاره به مشکلات پیش روی مترو پرند،گفت: تخصیص بودجه سالیانه مترو تهران، جوابگوی ساخت مسیرهای ریلی برای مترو حومه تهران نیست.

وی افزود: در ردیف بودجه ۱۴۰۰ برخلاف سنوات اخیر ۲۵۰ میلیارد تومان برای شرکت مترو تهران در مجلس تصویب شد، اما در سازمان برنامه و بودجه ۷۰ درصد آن مصوب شده است و هنوز دسترسی به این بودجه وجود ندارد؛ از طرفی شهرداری هم تلاش می‌کند امسال بودجه بیشتری را به مترو تهران اختصاص دهد.

علی امام اظهار کرد: مترو پرند تا فرودگاه امام خمینی آماده شده است و ۱۹ کیلومتر تا پرند مانده است که برای تکمیل آن جلسه ای در اردیبهشت میان شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برقرار شد؛ طی این جلسه مصوب شد که ۵۰۰ میلیارد تومان برای مسیر یک لاینه تهران_پرند درنظر گرفته شود که منتظر ابلاغ آن هستیم.

مدیر شرکت مترو تهران اضافه کرد: پس از رونمایی قطار ملی در فروردین ماه که با حضور رئیس جمهور انجام شد، تست‌های نهایی برای استفاده عموم گرفته شده و سپس در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

علی امام گفت: اولویت ما تکمیل ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ است که با هماهنگی‌های صورت گرفته، ان شاء الله تا پایان تابستان ایستگاه شهید رضایی خط ۶ و ایستگاه خط توحید خط ۷ برای استفاده عموم افتتاح می‌شود.

وی در پایان افزود: حدود ۱۰۵۷ واگن موجود است که طی هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه، وامی از صندوق کارآفرینی برای اورهال ۳۱ رام قطار معادل حدودا ۲۱۰ واگن اختصاص داده شده است که ان شاءالله بتوانیم سطح استاندارد مترو تهران را حفظ کنیم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.