در مجمع بسیج شهرستان رباط کریم مطرح شد؛

مبارزه با اعتیاد در رباط کریم را جدی بگیریم/ لزوم نظارت بیشتر بر آرایشگاه‌های زنانه

نظری گفت: البته برخی تلاش ها درباره مبارزه با اعتیاد در شهرستان صورت گرفته اما این ها کافی نیست و تمام دستگاه ها باید پای کار بیاند چرا که اعتیاد می تواند برای جامعه خطرناکتر از وضعیت موجود باشد

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز،مجمع بسیج شهرستان رباط کریم با حضور مسئولان شهرستانی و بسیجیان رباط کریم صبح امروز در دارالقرآن شهرداری رباط کریم برگزار شد.

براساس این گزارش، در این مراسم که فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم، معاون سیاسی فرماندار رباط کریم و برخی دیگر از مسئولان حضور داشتند، عجم پور، یکی از بانوان فعال فرهنگیو مسئولان کارگروه بانوان این مجمع، به برخی از معضلات و مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: مدگرایی و تمایل افراد به مد یکی از مشکلات امروز جامعه است و سبب شده تا افراد به لباس های غیر ایرانی و اسلامی روی آورند.

وی به نقش مدگرایی در تغییر سبک زندگی افراد یک جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: تنوع طلبی، همانندسازی، التزام ناشی از دوستی، جلب توجه دیگران و تشخیص طلبی از عوامل تمایل به مدگرایی است که باید با آنها مقابله شود.

این بانوی فرهنگ دوست ادامه داد: تولیدکنندگان نباید هر نوع پوششی را وارد بازار مصرفی جامعه کنندو نهادهای نظارتی نیز در این راه نقش های اشان را به درستی ایفا کنند.

ماهواره جامعه را به سمتی بی عفتی می برد

وی فضای مجازی و ماهواره را دو قطب مهم در تغییر روحیه جامعه دانست و گفت: این دو در تلاشند تا جامعه را به سمت بی عفتی بکشانند و مردم را از مسیر اصلی منحرف نمایند.

عجم پور همچنین در ادامه این مراسم مهدکودک ها را امکانی مهم و سرنوشت ساز در آینده جامعه ایرانی دانست و تأکید کرد: دشمن در تلاش است تا در مهدکودک ها تفکرات ضد اسلامی اش را ترویج دهد، آنها برای تدریس در این اماکن برنامه ریزی مدونی کرده و درصدند تا فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی فراموش شود، کما اینکه فرهنگ دفاع مقدس از کتاب های مدارس حذف شده و لک لک ها در پاریس در مهدکودک ها تدریس می شوند.

وی در ادامه این بخش تصریح کرد: یکی از دیگر از اماکنی که می توانند تغییر در فرهنگ ها را ایجاد کند، آرایشگاه های زنانه است، در برخی از این آرایشگاه‌ها زنان فال قهوه می گیرند و دعانویسی می کنند و بسیاری از زندگی ها را با شکست روبه رو می کنند که در این باره نیز باید برخوردهای جدی صورت بگیرد و نظارتهای بیشتری وجود داشته باشد.

نظری،مسئول کارگروه پیشگیری از اعتیاد است، او با ابراز نگرانی از بالا رفتن مصرف مواد مخدر درمیان مردم جامعه، ابراز کرد: اعتیاد به عنوان یک ابزار مخرب می تواند بنیان بسیاری از خانواده‌ها و زندگی انسان ها را به مرز فروپاشی نزدیکتر کند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه می بینیم جوانان ما پس از مصرف مواد مخدر به یک بیمار روانی تبدیل می شوند و تلاش های خانواده ها را به هدر خواهند داد.

وی با اشاره به میزان مصرف مواد مخدر در شهرستان رباط کریم، نسبت به افزایش آن هشدار داد و گفت:لازم است تمام دستگاه های ذی ربط کاری کنند چرا که مواد مخدر صنعتی جان جوانان را می گیرد.

نظری تأکید کرد: باید تلاش کرد تا میزان استفاده مواد مخدر در مدارس  افزایش پیدا نکند و در این راه باید آموزش های لازم را داد، معلمان و دانش آموزان را نسبت به این مواد و مضرات آن آگاه کرد تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

وی ابراز کرد: البته برخی تلاش ها درباره مبارزه با اعتیاد در شهرستان صورت گرفته اما این ها کافی نیست و تمام دستگاه ها باید پای کار بیاند چرا که اعتیاد می تواند برای جامعه خطرناکتر از وضعیت موجود باشد.

احمدصابری، معاون سیاسی فرماندار رباط کریم نیز در این مراسم تأکید کرد: انقلاب اسلامی فراز و نشیب های بسیاری راطی کرده و روزگاری تمام دنیا در برابر این انقلاب نوپا به پا خاستند و قصد نابودی آن را داشتنداما با تلاش رزمندگان جان برکف این امر محقق نشد و قطار انقلاب مسیرش را ادامه داد.

وی افزود: رمزماندگاری این انقلاب، پشتکار و اقدام و عمل بوده که تاکنون موفق بوده و پس از آن نیز پیشرفت های بسیاری خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *