در جلسه اعضای شورای اسلامی رباط کریم با کارکنان حمل و نقل مطرح شد؛

لزوم توجه به احداث پایانه مسافربری در رباط‌کریم/ برخی اتوبوس‌های رباط کریم در خط شیراز کرمان بودند

جلسه ای به منظور حل و فصل مشکلات رانندگان تاکسیرانی، اتوبوسرانی و دیگر بخش‌های این حوزه با حضور معاونین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، امروز جلسه ای به منظور حل و فصل مشکلات رانندگان تاکسیرانی، اتوبوسرانی و دیگر بخش‌های این حوزه با حضور معاونین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم برگزار شد.

براساس این گزارش، در این جلسه قاسمی لو عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم با اشاره به تلاش رانندگان برای جابجایی مردم رباط کریم ضمن قدردانی از آن‌ها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردمی خالی کردن مرکز شهر از تاکسی‌های زرد است، امروز این امر صورت گرفته اما نباید شهرداری به تنهایی تاوان آن را بدهد بلکه دیگر سازمان‌ها نیز باید در این ماجرا ورود پیدا کنند.
وی ادامه داد: ما از گذشته رانندگان را امین مردم می دانیم و به همین سبب است که زنان و دختران با امانتداران جامعه به سفر می فرستیم.
محمدحسین بدرلو دیگر عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم گفت:نبود طرح جامع ترافیک یکی از موضوعاتی است که باید در رباط کریم پیگیری شود تا بتوانیم با مشکلات این حوزه مقابله کنیم.
بدرلو ابراز کرد: بی اخلاقی و بدخلقی رانندگان و یا کارمندان حوزه حمل و نقل را به هیچ وجه نمی پذیریم و اگر چنین برخوردی مشاهده شود به طور قطع باید برخورد جدی شود.
خانم اسکندری دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز با تاکید بر اینکه ایجاد پایانه مسافربری یکی از وعده‌های قدیمی مسئولان است، تصریح کرد: اینکه در گذشته برای ساخت چنین پایانه‌ای کوتاهی شده را نمی دانم اما باید در کوتاه مدت رباط کریم صاحب یک پایانه مسافربری شود.
در بخش دیگری از این جلسه ابوالفضل صیفی رییس سازمان حمل و نقل شهرداری رباط کریم در پاسخ به برخی از ابهامات وارده به ساختار کاری این سازمان اظهار کرد: عده‌ای به دنبال سنگ اندازی در کار این سازمان هستند اما باید بگویم که توانسته ایم اقدامات مطلوبی را اجرا کنیم.
وی ادامه داد: وجود ۴ خودروی نظارت در سطح شهر رباط کریم یعنی تشدید نظارت و این به تبع مخالفت عده‌ای قانون شکن را به دنبال خواهد داشت.
صیفی در ادامه با اشاره به تلاش‌های این سازمان برای پویایی بخشیدن به خطوط تاکسیرانی، یادآور شد: مردم بیش از صد خودروی جدید را خریداری کرده اند و به دنبال دریافت خط بوده تا بتوانند وارد ناوگان حمل و نقل شوند. اینکه برخی می گویند جایی برای رانندگان جدید نیست تصوری غلط است.
وی اقدام برای بیمه تکمیلی رانندگان و خرید لاستیکهای ارزان قیمت و خط کشی حریم ایستگاه‌ها را از دیگر تلاش‌های سازمان برای رفاه رانندگان به شمار آورد.
صیفی همچنین به بازگشت‌ اتوبوس‌های رباط کریمی به بدنه حمل و نقل این شهر تاریخی اشاره کرد و گفت: در گذشته برخی از اتوبوس‌های رباط کریم در خطوط شیراز و کرمان و بندر عباس کار می کردند اما با تلاش این سازمان توانستیم این اتوبوس‌ها را به ناوگان حمل و نقل رباط کریم منتقل کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *