لاریجانی: کلید موفقیت آینده کشور در کارآفرینی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کلید موفقیت آینده کشور در کارآفرینی است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی اظهار کرد: از ماه‌های گذشته یکی از توفیق‌هایی که برای سفر به گیلان داشتم، دیدار با آیت‌الله قربانی است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به آیت‌الله قربانی ارادت داشتم و از آثارشان استفاده می‌کردم و ایشان شاخصی در تعاملات نظری اسلامی نه تنها برای گیلان، بلکه برای جهان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان خاطره‌ای از آیت‌الله مطهری در نوروز سال ۵۶ در سفر به گیلان، بیان کرد: آیت‌الله مطهری، آیت‌الله قربانی را دارای فضل، کمال و معرفت معرفی کرده است.

لاریجانی با بیان اینکه آیت‌الله قربانی در گیلان بسیار موفق عمل کرده و این استان باید به ایشان افتخار کند، تصریح کرد: یکی از مسائل مهم کشور که نیاز است از وجود آیت‌الله قربانی استفاده شود، نهادینه کردن فرهنگ کار و کارآفرینی است؛ زیرا مسأله مهم وضعیت اقتصادی محسوب می‌شود و بقیه در حاشیه است.

وی بر تولید ثروت و اشتغال در کشور تااکید کرد و گفت: در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری بر محور اقتصادی تاکید دارند و تا شرایط اقتصادی متحول نشود مسائل دیگر تحقق پیدا نمی‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پرهیز از کشمکش بسیار مهم است، متذکر شد: با نظر آیت‌الله قربانی در برطرف کردن کشمکش‌ها به طور کامل موافق هستم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید اقدام‌هایی انجام شود، اظهار کرد: دولت باید توان خود را بر موضوع مذکور متمرکز کند و در دولت جدید نیروهای عملیاتی و کار انتخاب شوند و این همگرایی در دولت وجود دارد.

وی به وجود صاحب‌نظران در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ کار و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود و دولت تنها با صدور بخشنامه نمی‌تواند این امر را انجام دهد زیرا تا فرهنگ کار نباشد اشتغال ایجاد نمی‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوانان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها به‌دنبال اشتغال در دستگاه‌های دولتی هستند، بیان کرد: از دستگاه دولتی تولید در نمی‌آید و باید فرهنگ کار در جامعه گسترش پیدا کند.

لاریجانی، قلم و نفوذ کلام آیت‌الله قربانی بین مردم و روحانیون را تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: حرکت فرهنگی متناسب با کارآفرینی در جامعه باید ایجاد شود، اما امور فرهنگی در رسانه‌ها بیشتر دارای سبقه سیاسی است.

وی جهش اقتصادی در بیشتر کشورها در ۲۰ سال گذشته را به دلیل تحول در حوزه اقتصادی آنها عنوان کرد و افزود: در ۴۰ سال گذشته وضعیت کره جنوبی فرسوده بود و ۵۰ درصد مردم این کشور در فقر مطلق بودند اما اکنون سالانه ۵۵۰ میلیارد دلار صادرات دارند و تولیدکننده هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر هدایت فرهنگی و فکری جامعه برای کارآفرینی و فرهنگ کار تأکید کرد و گفت: کلید موفقیت آینده کشور در کارآفرینی است. اگر فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه نهادینه شود کمک بزرگی به آینده ایران است.

لاریجانی در پایان با بیان اینکه آینده خوبی برای گیلان می‌بینم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در زمینه تولید استان حمایت لازم انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *