قیمت جهانی طلا امروز ۱۷ دی ماه؛ هر اونس طلا ۱۵۶۲ دلار شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.

به گزارش رباط نیوز ،به نقل از رویترز، به دنبال عدم افزایش بیشتر تنش بین ایران و آمریکا، قیمت طلا که دیروز به بالاترین رقم در طی حدود ۷ سال گذشته رسیده بود امروز شاهد کاهش نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار و ۸۱ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به ۱۵۸۲ دلار و ۵۹ سنت رسید که از آوریل ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بود.  قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۶ دلار رسید.

قیمت فلز پالادیوم هم که اوایل امروز به رقم بی سابقه ۲۰۳۲ دلار و ۹۴ سنت رسیده بود، با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۲۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. پس از عدم افزایش بیشتر تنش در منطقه خاورمیانه ارزش سهام در بازارهای آسیایی روند ترمیمی خود را آغاز کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه گفت، کشورش برنامه ای برای خارج کردن نیروهای خود از عراق ندارد. پیشتر گزارشی از نامه یکی از فرماندهان ارشد ارتش امریکا منتشر شده بود که در آن نامه وی از آمادگی برای خروج از عراق خبر داده بود.

به گفته یک مقام کاخ سفید مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است دوشنبه آینده در سخنرانی ای سیاست دولت این کشور در قبال ایران را تشریح کند.

بانک مرکزی تانزانیا اعلام کرد، عواید این کشور از صادرات طلا در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. رشد صادرات و افزایش قیمت طلا دلیل این افزایش درآمد عنوان شده است.

بانک گلدمن ساکس روز دوشنبه پیش بینی ۳، ۶ و ۱۲ ماهه خود در مورد قیمت طلا را در سطح ۱۶۰۰ دلار حفظ کرد. در همین حال حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۸۹۶.۱۸ تن رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *