در گفت وگو با محمد قربانعلی زاده مطرح شد؛

قهرمان پرورش اندام جهان دیگر دانشجو نیست/ با پول کربلا به مسابقات جهانی رفتم/ دریغ از یک احوالپرسی/ مسئولان تخصص ورزشی ندارند

قهرمان پرورش اندام جهان گفت: رباط کریم دارای ورزشکارانی است که هرکدام می توانند در آینده و حال مدال آور باشند، اما در بسیاری از اماکن ورزشی افرادی غیر متخصص به کار گیری شده اند.

محمد قربانعلی زاده، ساکن نصیرشهر، و قهرمان پرورش اندام جهان، در گفت وگو با خبرنگار وزرشی رباط نیوز اظهار کرد: ۱۵ سال است که در رشته بدنسازی فعالیت دارم،رشته بدنسازی از نظر هزینه های مسابقات و تغذیه بسیار دشوار تر از دیگر رشته ها است به طوری که دیگر نمی‌توان ورزشکار حرفه ای بود.

وی افزود: در مسابقات ورزشی جهانی تایلند در میان ۳۴ رقیب از سراسر دنیا مقام نخست این مسابقات را که در شهر بانکوک برگزار شد را کسب کردم و پرچم ایران اسلامی را به اهتزار در آورم.

قربانعلی زاده ادامه داد: ۱۳ مدال کشوری را کسب کردم، ۴ سال به طور مداوم عضو تیم ملی بودم و یک ماه پیش نیز در مسابقات جهانی مسلمان در کیش مدال نقره را کسب کردم.

وی اضافه کرد: افرادی که به صورت حرفه ای در ورزش فعالیت می کنند هر روزه افتاده تر می شوند پهلوان تختی که ورزشکار بود اخلاقش زبانزد مردم جامعه شده بود به طوری که نسل های امروزی نیز با این مرد اخلاق آشنا هستند.

این قهرمان پرورش اندام اخلاق مداری را جزمهم یک جامعه خواند و ابراز کرد: اخلاق حرف اول را در جامعه می زند و سبب رشد و تعالی مردم می شود.

وی با اشاره به جایگاه ورزش رباط کریم در کشور، اظهار کرد: رباط کریم دارای ورزشکارانی است که هرکدام می توانند در آینده و حال مدال آور باشند، اما در بسیاری از اماکن ورزشی افرادی غیر متخصص به کار گیری شده اند که شاید هیچ بویی از ورزش نبرده اند و اسیب هایی پیش روی ورزشکاران دلیلی جز این موضوع ندارد، مسئولان نباید از غیر ورزشکاران در جهت سکانداری ورزش شهرستان استفاده کنند.

قهرمان پرورش اندام جهان تأکید کرد: رباط کریم سالن های ورزشی خوبی دارد اما در اختیار ما قرار داده نمی شود، حتی از ورزشکاران حرفه ای و مدال آور هزینه گرفته می شود، ورزش حرفه ای پول آور نیست و باید با دنیای پول در آن خداحافظی کرد، فقط سختی در ورزش حرفه ای وجود دارد و بس.

وی بیان کرد: از آنجایی که هر شکستی زمینه ای برای یک پیروزی است، در سال ۲۰۰۹ در مسابقات جهانی اسپانیا نتیجه مطلوبی به دست نیاوردم اما تجربیات آنجا درس بزرگی برای مسابقات بعدی ام بود.

این ورزشکار نصیرشهری تصریح کرد: ورزش ما پرهزینه است و کم اسپانسر چرا که ما رسانه ای نیستیم به همین دلیل بیشتر با هزینه های شخصی به ورزش ادامه می دهیم، در مسابقات شرکت می کنیم، فدراسیون آنقدری بودجه ندارد که ورزشکاران را حمایت کند، مدال طلای جهانی شاید در چشم برخی از مسئولان شهری ارزنده نباشد اما جای داشت که حمایت میشدم.

وی خاطرنشان کرد: برای رفتن به مسابقات ۸ میلیون تومان هزینه کردیم، دوستی از سفر کربلای خود گذشت، دیگری یک میلیون و آن یکی دویست هزار تومان، تا اینکه هزینه مسابقه جمع آوری شد، ما پر توقع نیستیم فقط می خواهیم مسئولان ورزشکاران را فرزندان خود بدانند.

قربانعلی زاده عنوان کرد: هزینه های ورزشی آنقدر بالا است که نمی توانستم دیگر دانشجو بمانم و هزینه های زندگی ام را از مربی گری تأمین می کنم. محمد قربانعلی زاده محمد قربانعلی زاده محمد قربانعلی زاده

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.