قربانیان خشم زمین در ایتالیا؛ ۲۴۷ نفر

تیم‌های امداد و نجات همچنان برای یافتن نجات یافتگان از زلزله سهمگین روز گذشته در مناطق مرکزی ایتالیا به تلاش خود ادامه می‌دهند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مقام‌های رسمی ایتالیا اعلام کرده‌اند که تعداد تلفات ناشی از زلزله روز چهارشنبه در بخش های مرکزی این کشور به بیش از ۲۴۷ نفر افزایش یافته است.

هتلی در شهر آماتریس به طور کامل تخریب شده و از ۷۰ میهمانی که در این هتل حضور داشته اند، تاکنون تنها اجساد مربوط به ۷ نفر پیدا شده است.

زلزله ۶.۲ ریشتری که کانون اصلی آن در ۱۴۰ کیلومتری شهر رم پایتخت ایتالیا بوده، به قدری قدرتمند بوده است که در بولونیا و ناپل نیز احساس شده است.

نیروهای امداد و نجات، بسیاری از بازماندگان زلزله اخیر ایتالیا را در چادر اسکان داده‌اند. امدادگران توانستند یک دختر ۱۰ ساله را پس از آنکه ۱۷ ساعت زیر آوار گرفتار شده بود، زنده از زیر خرابی های یک ساختمان نجات دهند.

کابینه ایتالیا قرار است امروز پنجشنبه تشکیل جلسه دهد و درباره تدابیر لازم برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده تصمیم گیری نماید.

آخرین زلزله سهمگین در ایتالیا مربوط به سال ۲۰۰۹ میلادی در شهر لاکوییلا بوده است. در این حادثه بیش از ۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *