فعالیت ۲۴ ساعته پایانه های مرزی در زمان اربعین

مسئول سالن عملیات مرکز کنترل راههای کشور گفت: مرزهای ویژه اربعین برای خروج زائران ۲۴ ساعته باز است و زائران می توانند در تمامی ساعات روز از کشور خارج شوند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از میزان، یاسر خالدی؛ مسئول سالن عملیات مرکز کنترل راههای کشور در مورد تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در پایانه های مرزی گفت: چند روز قبل سالن جدید پایانه مرزی شلمچه افتتاح شد. همچنین کار افزایش گیت های مرزی در سه مرز شلمچه، چذابه و مهران به اتمام رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر با افزایش ۳۰۰ درصدی گیت های خروجی و ورودی مرز مهران در ایام اربعین امسال ۹۶ گیت در این مرز فعال است.

مسئول سالن عملیات مرکز کنترل راههای کشور با اشاره به تعریض جاده ایلام به مهران، تاکید کرد: کار تعریض این جاده به پایان رسیده است و نیروهای راهداری تا لحظه آخر مشغول فعالیت هستند تا با جداسازی دو مسیر ایمنی راه را افزایش دهند. در مسیرهای منتهی به پایانه های چذابه و شلمچه نیز کار بهسازی جاده انجام شده است.

به گفته خالدی در ایام منتهی به اربعین سه پایانه مرزی با هماهنگی طرف عراقی به صورت ۲۴ ساعته باز است و در هر ساعت از شبانه روز زائران می توانند خارج شوند. البته ممکن است اختلالاتی ایجاد شود اما تمام تلاش بر باز بودن ۲۴ ساعته این سه مرز است.

وی در پایان در مورد نحوه خروج زائران گفت: براساس تقسیم بندی سامانه سماح هر استان مرز خروج و ورودش مشخص است، به عنوان مثال زائران استان خراسان رضوی تنها می توانند از دو مرز شلمچه و چذابه خارج شوند. زائران تهرانی نیز از مرز مهران خارج می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *