فرمانده نیروی دریایی ارتش: تجهیزات دریایی ایران در شمال اقیانوس هند با کشورهای مقتدر برابری می کند

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تجهیزات دریایی ایران در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن با کشورهای مقتدر دریایی برابری می کند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر دریادار « حبیب الله سیاری » در اولین همایش کیفیت و (ارتباط با مشتریان سازمان صنایع دریایی) که با حضور معاون امور تحقیقاتی و صنعتی وزارت دفاع، معاونان و مدیران ارشد سازمان صنایع دریایی و جمع دیگری از مسوولان نیروهای مسلح برگزار شد این مطلب را عنوان کرد.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از هم جدا نبوده و هر دو بازوی قدرتمند کشور برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دریا هستند.

سیاری ادامه داد: امروزه به همت متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع در ساخت تجهیزات اقدامات بسیار ارزنده ای صورت گرفته است و به روز ترین تجهیزات در اختیار نیروی دریایی قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: صنایع دریایی وزارت دفاع به عنوان ضلع سوم اقتدار دریایی به روزترین تجهیزات را در اختیار نیروی دریایی قرار می دهد به طوری که در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن که کشورهای مقتدر با تجهیزات بسیار قوی حضور دارند ایران را به عنوان یک کشور مقتدر دریایی پذیرفته اند.

امیر دریادار سیاری تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در سنگر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی دوشادوش یکدیگر مجاهدت می کنند.

وی افزود: امروز دنیا نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک قدرت دریایی که در جهت منافع ملی و عقیدتی در کنترل و دفاع از آ ب ها و سواحل حضوری قدرتمند در آب های آزاد گام برمی دارد پذیرفته بنابرین لزوم ارتقای کیفیت تجهیزات و حرکت برمبنای علم و تولید دانش در این زمینه امری بدیهی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است، تصریح کرد: برای نیروی دریایی حضور در آب های آزاد بسیار مهم و استراتژیک بوده و هدف گذاری ما حضور مستمر است.

سیاری افزود: یک نیروی دریایی کارآمد به داشتن تأسیسات ساحلی متناسب، نیروی انسانی متبحر، متعهد و با دانش و به کارگیری تجهیزات و ادوات نظامی پیشرفته وابسته است.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی نمی تواند بدون داشتن یک صنعت دریایی قوی در دریا حضوری موفق داشته و به اهداف خود برسد.

سیاری با اشاره به اهمیت دریای عمان و نوار سواحلی برای کشورمان اظهار داشت: فرماندهی معظم کل قوا، دریای عمان و سواحل آن را برای جمهوری اسلامی ایران به مثابه یک گنج و ذخیره می دانند بنابراین طبق تدابیر مقام معظم رهبری گسترش خط دفاعی در اقیانوس ها و توسعه و آبادانی سواحل مکران برای پیشرفت دریا محور کشور از اهداف اصلی و رئوس مسایل راهبردی ایران است و امروز هم همه مسوولان نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حفظ منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران در دریای عمان و شمال اقیانوس هند یک تکلیف مهم برای همه نیروهای مسلح است، تصریح کرد: حضور نیروی دریایی در دریای عمان و شمال اقیانوس هند مبنایی است برای حرکت بر ضد اهداف استعمارگران که از دیرباز برای تسلط بر ملل مختلف کنترل آب ها و آب راهه ها و دریاهای آن سرزمین را در دست گرفته اند و از تراکم جمعیت و آبادانی و توسعه بنادر و سواحل آن جلوگیری می کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ۸۰ درصد مردم جهان در کنار دریا یا حد اکثر در شعاع ۲۰۰ کیلومتری از دریا زندگی می کنند.

سیاری اضافه کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد واردات و صادرات جهانی از طریق دریا صورت می گیرد لذا می توان گفت امنیت دریایی برای تمام کشورها یک موضوع اساسی بوده که فقط در سایه اقتدار دریایی محقق می شود و این امر برای کشور ما نیز امری اجتناب ناپذیر است.

وی با مد نظر قرار دادن فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب که «منابع کشور در دریا را منابع راهبردی و کلانی می دانند»، خاطرنشان کرد: معظم له اقتدار دریایی را رمز استفاده از این منابع بیان می کنند بنابراین ناوگان نظامی قوی، ناوگان تجاری پویا و صنایع دریایی نیرومند مثلث اضلاع اقتدار دریایی را تشکیل می دهد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *