فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم تأکید کرد؛چرا مشکلات اقتصادی مجرمان تحصیل کرده حل نمی شود/ رباط کریم امن ترین شهرستان تهران

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: کار پلیسی و سلبی در این راستا نمی‌تواند پاسخ‌های مثبتی را ایجاد کند بلکه باید مسئولان درپی حل مشکل اقتصادی آن‌ها باشند.

سرهنگ جعفر علیزاده، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم در گفت وگو با رباط نیوز،اظهار کرد: رسانه ها برادران پلیس در برقراری امنیت هستند و نباید از نقش مهم آن‌ها غافل بود.

وی با اشاره به وضعیت امنیت شهرستان در ماه‌های محرم و صفر، بیان کرد: درایام محرم و صفر بیش از ۵۰۰ هئیت مذهبی در شهرستان فعالیت می کنند که این تلاش پلیس و بسیج را دو چندان می کند.

وی افزود: با تلاش های شبانه روزی یگان انتظامی و بسیجیان توانستیم محرم و صفر آرامی را سپری کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم یادآورشد: در موضوع انظباط اجتماعی توانستیم حرکت‌های دسته های عزاداری و راهپیمایی را به گونه منظم طراحی کنیم تا خللی ایجاد نشود.

رباط کریم امن ترین شهرستان تهران

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه درمحرم و صفر جرائم کاهش نسبی دارند، اضافه کرد: با توجه به خالی بودن منازل در ایام عزاداری آمارسرقت شهرستان کاهش ۲۶درصدی داشته است.

علیزاده ابرازکرد: در موضوع درگیری و نزاع بین افراد درصد کمی افزایش داشته‌ایم.

وی در ادامه رباط کریم را امن‌ترین شهرستان استان تهران خواند و گفت: رباط کریم با توجه به قرار داشتن در بین جاده‌های مختلف، امن ترین شهرستان استان تهران است.

رییس پلیس رباط کریم ادامه داد: تعداد کشته شدگان جاده‌ای در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال پیش ۸ نفر کاهش داشته که رتبه نخست استان تهران را به خود اختصاص داده است.

پرندی ها احساس امنیت می کنند

علیزاده ابراز کرد: افتتاح کلانتری ۱۸ درشهرجدید پرند تأثیر بسزایی در تأمین امنیت این شهرداشته است.

وی بیان کرد: پرند از امنیت مطلوبی برخوردار است به طوری که در شبانه روز سرقت های آن چنانی دیده نمی شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم ادامه داد: در دو ماه اخیر براساس شاخص‌ها احساس امنیت در پرند روند افزایشی داشته است.

وی با انتقاد از برخی سازمان‌ها، خواستار همکاری آن‌ها با پلیس شد و تصریح کرد: برخی سازمان‌ها همپای نیروی انتظامی رشد نکردند به گونه ای که دراماکن مختلف از نبود روشنایی، آسفالت و … سخن به میان می آید و گفته می شود امنیت وجود ندارد، این در حالی است که پلیس نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

علیزاده تأکید کرد: مسئولان به ارتقای سطح احساس امنیت عمومی در پرند و در برخی محلات رباط کریم و نصیرشهر کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به موضوع مجرمان تحصیل کرده، خواستاری همکاری سازمان ها با پلیس در این باره شد و ادامه داد: تعدادی مجرم تحصیل کرده با مدارک فوق دیپلم و حتی فوق لیسانس در شهرستان وجود دارد که براثر مشکلات اقتصادی دست به چنین کارهایی زدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم اضافه کرد: کار پلیسی و سلبی در این راستا نمی‌تواند پاسخ‌های مثبتی را ایجاد کند بلکه باید مسئولان درپی حل مشکل اقتصادی آن‌ها باشند.

وی افزود: با دستگیری و زندانی کردن افراد به توسعه جرم و جنایت در کشور کمک می شود چرا که امروزه زندان را یک دانشگاه در ابعاد منفی می دانم.

پلیس فتا گره گشای ۲۱ معمای اینترنتی

رییس پلیس رباط کریم بخش دیگری از سخنان خود را به گزارشی از فعالیت های پلیس فتای رباط کریم اختصاص داد و گفت: پلیس سایبری رباط کریم تاکنون ۲۱ پرونده را رسیدگی کرده که عمده جرم ها برداشت‌های اینترنتی بوده است.

وی افزود: تمام پرونده ها به نتیجه رسیده است و حتی مجرمان دستگاه اسکیمر وجعل کارت‌های بانکی دستگیر شدند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *