فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم:ول انگاری فرهنگی حاصل عدم توجه مسئولان به ابعاد فرهنگی است

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم گفت: ول انگاری فرهنگی حاصل عدم توجه مسئولان به بعد فرهنگی است، استفاده مردم از ماهواره ها و در مرحله بعدی شبکه های اجتماعی توانسته امروز تأثیر سویی را در میان برخی از مردم به جا بگذارد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات در سپاه شهرستان رباط کریم ساعتی پیش به کار خود پایان داد.

براساس این گزارش، اولین همایش مشترک ائمه جماعات با فرماندهان حوزه و پایگاه های بسیج با حضور برخی از مسئولان شهرستانی در سپاه رباط کریم برگزار شد.

برپایه این گزارش، هادی ایلکا، فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم با اشاره حمله همه جانبه دشمنان انقلاب به کشور، بر حفظ وحدت و همدلی در برابر دشمنان تأکید و اظهار کرد: در گذشته بیش از ۳۰ کشور ما را مورد هجمه قرار دادند و جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند، امروز نیز تمام کشورهای دنیا علیه انقلاب اسلامی همفکر شده اند و قصد آسیب زدن به این کشور را دارند.

وی افزود: باید جبهه ای برای دفاع از انقلاب اسلامی شکل گیرد بتواند با حضور جوانان و فعالان انقلابی نقشی مهم را در این عرصه ایفا کند که این به همت بسیجیان و روحانیون می تواند شکل گیرد.

ایلکا تأکید کرد: در این راه سلیقه های شخصی راه ندارد و تمام افراد در این راه باید گام بردارند.

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم ادامه داد: باید کاری کرد که جوانان به مساجد راه یابند و بتوانیم ساختارهای فرهنگی را با وجود چنین جوانانی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به شاخصه های انقلاب اسلامی از دیگاه رهبر معظم انقلاب، اسلام ناب محمدی(ص) را یکی از این شاخصه ها دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیز یکی دیگر از این شاخصه ها است که در رباط کریم شورای این امر مهم و فراموش شده برگزار می شود و اگر این موضوع در محلات نیز برگزار شود تمام آسیب های اجتماعی از قبیل تأثیرپذیری مردم از ماهواره و به طبع اسیب هایی چون طلاق و اعتیاد حل و فصل می شود.

سرگرد ایلکا در ادامه تصریح کرد: حلقه های صالحین نیز یک موضوع شعاری نیست بلکه راهی برای تقویت و تربیت نیروی انسانی طراز انقلاب اسلامی است چرا که دشمنان درصددند تا نیروی متعهد انقلابی در کشور نباشد.

وی بر اهمیت ترویج گفتمان ولایت تأکید و گفت: سخنان رهبری فصل الخطاب است، ایشان چراغ راه هستند و باید سخنانشان را گوش فرا دهیم.

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم نگاه ویژه به سبک زندگی اسلامی را موضوع مهم دیگری خواند که باید به آن توجه داشت و اظهار کرد: ول انگاری فرهنگی حاصل عدم توجه مسئولان به بعد فرهنگی است، استفاده مردم از ماهواره ها و در مرحله بعدی شبکه های اجتماعی توانسته امروز تأثیر سویی را در میان برخی از مردم به جا بگذارد به طوری که آمار طلاق و اعتیاد روند روبه رشدی دارد.

حجت الاسلام صنوبری، رییس امور مساجد شهرستان رباط کریم نیز در بخش پایانی این مراسم چنین گفت: دشمنان انقلاب از اجتماع مردم مؤمن و انقلاب در مساجد هراس دارند، باید جوانان را به سوی مساجد کشاند تا برنامه ریزی های دشمنان ناکام بماند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *