فرمانده سپاه رباط کریم: مساجد مکانی امن در برابر تهدیدات دشمن هستند

فرمانده سپاه رباط کریم گفت:باید با محور قرار دادن مساجد در برنامه ها، جوان ایرانی را از هجمه های خونی دشمن دورنگه داریم و در فضایی اسلامی پرورش دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رباط نیوز، سرگرد هادی ایلکا، فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم،امروز در همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات، هیئت امناء مساجد ، فرماندهان حوزه ها و بسیج اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین  همایشی محور قرار دادن مساجد در برنامه های بسیج است.
وی افزود: برگزاری حلقه های صالحین و دیگر مراسم ها در مساجد نشان از نقش مهم این مکان مقدس در پرورش جوانان دارد.
فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم ادامه داد: باید با محور قرار دادن مساجد در برنامه ها، جوان ایرانی را از هجمه های خونی دشمن دورنگه داریم و در فضایی اسلامی پرورش دهیم.
وی افزود: ائمه جماعات بسیجیان را فرزندان خود بدانند و آن ها را به هر بهانه ای از مساجد دور نکنند چرا که در چنین عصری مساجد محلی امن برای جوانان هستند.
وی بیان کرد: سپاه هم به دنبال انجام کارهای فرهنگی است و نباید کاری کنیم بسیجیان با درهای بسته مسجد روبه رو شوند.
ایلکا با اشاره به اهداف فرهنگی سپاه و اینکه باید به بسیجیان بها داد، خاطرنشان کرد: در کار فرهنگی به دنبال آن نیستیم تا کسی را زیر چتر خود قرار دهیم و یا از نام دیگران استفاده کنیم.
وی مبارزه با منکر رایج یعنی ماهواره را جزء امور اساسی کشور خواند و ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان ائمه جماعات مضرات ماهواره، اینترنت و گوشی ها را برای مردم بازگو کنند تا مردم نسبت به این موضوع آگاهی های لازم را پیدا کنند.
با روزه خواران برخورد جدی شود
در ادامه حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم، با اشاره به تشکیل شورای مساجد،ایجاد چنین شورای فرهنگی رامثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: این شورا در حل مشکلات مساجد تلاش می کند.
وی افزود: ائمه جمعه مساجد به خاطر کمی نفرات ماموین به تعطیلی نکشانند بلکه در این مکان با جدیت تمام به فعالیت خود ادامه دهند.
امام جمعه رباط کریم همچنین با اشاره به استقبال مردم از ماه پربرکت رمضان، اظهار کرد: چندین سال است در شهرستان چنین مراسمی برگزار می شود و هرساله به نحو بهتری این موضوع اتفاق می افتد، باید روزه داری را پیش از رمضان آغاز کنیم و با روزه خواران برخورد جدی شود.
وی در بخش دیگری ازسخنانش،بر دفاع از حریم خانواده ها در برابرشیطانی بزرگ به نام ماهواره تأکید کرد و گفت: انهدام کانون خانواده مهمترین آسیب دجال واره بر خانواده های ما است و به مرور زمان سبک های اسلامی را از زندگی ها گرفته و سبک غربی را جایگزین می کند.
در ادامه حجت الاسلام صنوبری، مسوول امور مساجد شهرستان رباط کریم هم بر اجرای طرح غبار رویی مساجد تأکید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *