فرمانده سپاه استان تهران اعلام کرد:اقتصاد مقاومتی به معنی اقتصاد منهای نفت است

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: اقتصاد مقاومتی به معنی اقتصاد منهای نفت است.

به گزارش رباط نیوز،سردار علی نصیری که ظهر امروز در همایش تخصصی مدیران عرصه صنعت و تولید و تجلیل از کارگران بسیجی و فعالان صنعت شهرستان رباط کریم در شهرک صنعتی نصیرشهر سخنرانی می‌کرد، با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در بخش صنعت اظهار کرد: مشکلات و آسیب‌های بخش صنعت باید مورد توجه قرار گیرد و دغدغه بخش کارگری و صنعت کشور در سخنان مقام معظم رهبری مشهود است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به صراحت این مشکلات را بیان می‌کنند و باید مسئولان به رهنمودهای ایشان در بخش کارگری و صنعت کشور توجه ویژه‌ای داشته باشند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: در قبل از انقلاب کشور به طور کامل وابسته به خارجی‌ها بود و شعار ما می‌توانیم هیچ گاه صرف نشد اما بعد از انقلاب به برکت رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی (ره) و خون پاک شهدا شعار ما می‌توانیم در کشور نهادینه شد.

وی تاکید کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس و در حالی که ابرقدرت‌های دنیا در کنار عراق قرار گرفته بودند، جوانان و رزمندگان ایران اسلامی با داشتن تفکر بسیجی به خوبی شعار ما می‌توانیم را صرف کردند.

نصیری با اشاره به لزوم نهادینه کردن شعار «ما می‌توانیم» بیان کرد: بعد از نهادینه شدن فعل ما می‌توانیم در ایران اسلامی و ناامیدی دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی ایران، استکبار شخصیت‌های برجسته نظام را ترور کرد و جنگ به راه انداخت و تحریم‌های ظالمانه را وضع کرد اما وقتی نتیجه‌ای نگرفت روش تهاجم خود را عوض کرد.

وی تصریح کرد: دشمن امروز شیوه تهاجم و کار خود را بر مبنای فرهنگی قرار داده است، این جنگ فرهنگی قابل لمس نیست و حرکت فرهنگی دشمن خزنده و بسیار خطرناک است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران افزود: باید از خود بپرسیم که چرا دشمن دست به کار فرهنگی برده است، در جواب باید گفت که دشمن از شیوهای دیگر نتیجه نگرفته، آن هم به دلیل ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ماهیت فرهنگی و مبنای فرهنگی انقلاب اسلامی ایران باعث شده است که دیگر ملت‌ها و کشورهای منطقه از انقلاب ایران الگوبرداری کند و دشمن نمی‌تواند تحمل کند و با تهاجم فرهنگی خود قصد دارد بین نسل اول انقلاب و نسل آینده انقلاب شکاف ایجاد کند.

نصیری خاطرنشان کرد: در سالیان اخیر رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر بحث اقتصاد تاکید داشته‌اند و در نامگذاری سالهای اخیر که توسط ایشان صورت گرفت این امر به وضوح مشهود است.

وی تاکید کرد: جهاد اقتصادی، اصلاح الگوی مصرف، حماسه سیاسی و اقتصادی و اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح می‌شود نشان می‌دهد که دشمن علاوه بر جنگ فرهنگی در جنگ اقتصادی نیز علیه ایران اسلامی فعال است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در پایان متذکر شد: باید در عرصه اقتصاد برنامه‌ریزی خوبی صورت دهیم و نفت را از اقتصاد ایران حذف کنیم، اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد بدون نفت، اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد مبتنی بر علم و بنابراین باید بر نیروی عظیم داخل کشور تکیه کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *