فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم: سهم ۷/۵ درصدی رباط کریم از جرائم غرب استان تهران/ دو کلانتری جدید افتتاح می‌شود

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: در غرب استان تهران، رباط کریم ۵/۷ درصد از جرائم را به خود اختصاص داده و این وضعیت مطلوب شهرستان را در حوزه امنیت می رساند این در حالی است که ما دو شهر و شهرک مهاجر پذیر پرند و ابشناسان را در کنار خود داریم.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، سرهنگ فرامرز عبدالله زاده پاشاکی، فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در نشست خبری هفته ناجا با اصحاب رسانه، اظهار کرد: نصیرشهر یکی از شهرکهایی است که زیر ساخت انتظامی ضعیفی دارد و حضور پلیس راهور در تنها خیابان نصیرشهر مشکلی را حل نمی کند بلکه باید خیابان نصیرشهر یک طرفه شود و از خیابان امام رضا(ع) استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی، پلیس افتخاری در کشور آغاز به کار کرد که در این راستا  به شهرستان رباط کریم دویست نفر را اختصاص دادند که مردم نیز از این طرح استقبال کرده اند و می خواهند همیار پلیس باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به برخی از عملکردهای پلیس افتخاری اظهار کرد: این نیروها همیار پلیس شهرستان هستند و به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند.

برخی امر و نهی در کارها را در شان خود نمی‌بینند

پاشاکی با تأکید بر نقش مهم امر به معروف و نهی از منکر در کاهش اسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، عنوان کرد: این واجب فراموش شده نقشی اساسی در کاهش جرم داشته که متاسفانه چند سالی است به دستان فراموشی سپرده شده است.

وی تأکید کرد: برخی از مردم می گویند در شان ما نیست که امر به معروف و نهی از منکر کنیم و باید متولیان امر با خطاها برخورد کنند، اگر این چنین باشد که دیگر تکلیفی برای این مهم فراموش شده نیست چرا که ائمه اطهار(ع) جانشان را در این راه داده اند و پلیس نیز به تنهایی نمی تواند با مردم برخورد کند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: بهترین پلیس برای مردم وجدان آنها است که با امر به معروف و نهی از منکر می توان وجدان انسان ها را بیدار کرد.

وی به برخی از برنامه های هفته ناجا در شهرستان رباط کریم اشاره و خاطرنشان کرد: تکریم از خانواده کارکنان ناجا، گلباران مزار شهدا، همایش اصناف و… است.

ساختمان نیروی انتظامی استیجاری است

وی از استیجاری بودن ساختمان نیروی انتظامی رباط کریم خبر داد و گفت: در تلاشیم تا زمین اختصاص داده شده در شهرک آبشناسان به این ستاد را آماده و ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان را در آنجا مستقر کنیم.

رییس پلیس انتظامی رباط کریم از استقرار دو کلانتری در شهرپرند و آبشناسان رباط کریم خبر داد و گفت: در صورت آماده کردن شرایط دو کلانتری را شهر جدید پرند و شهرک آبشناسان مستقر خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ساختاری فعلی نیروی انتظامی شهرستان توان پاسخگویی به جمعیت کنونی و آینده شهرهای پرند و آبشناسان را ندارد بر این اساس باید ساختار این ستاد روند رو رشدی را به خود بگیرد.

وی از تلاش نیروی انتظامی برای ایجاد پایانه برون و درون شهری در شهر رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: با هماهنگی های لازم با شهردار رباط کریم درصددیم تا این پایانه در بلواز آزادگان رباط کریم ایجاد و سطح ترافیک شهری رباط کریم را کاهش دهد.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم ابراز کرد:  در شش ماهه اول حدود ۳۲۸۶۵ خبر از  طریق شهروندان به فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شده که ازاین تعداد ۴۱درصد تماس ها به نزاع در تصادفات بوده و و ۴۹ درصد به اختلافات خانوادگی و ملکی و جرادم خرد و ۱۰ درصد نیز به سرقت بر می گردد.

موفقیت ۱۰۰ درصدی پلیس در جرائم سایبری شهرستان

وی ادامه داد: در جرائم سایبری شهرستان پلیس فتا توانسته ۱۰۰درصد از جرائم را پیگیری و شناسایی کند که این رقم بسیار مطلوبی در آمارها است.

وی افزود: در رباط کریم  به دلیل قرار داشتن در ورودی استان تهران و محورهای مواصلاتی پرتردد اتوبان تهران ساوه و قم و وهن اباد تا ۱۶۶ درصد افزایش کشفیات در قاچاق کالا را داشتیم که امسال این رقم هشت میلیارد تومان برآورد شده است.

وی بیان کرد: در غرب استان تهران، رباط کریم ۷/۵ درصد از جرائم را به خود اختصاص داده و این وضعیت مطلوب شهرستان را در حوزه امنیت می رساند این در حالی است که ما دو شهر و شهرک مهاجر پذیر پرند و ابشناسان را در کنار خود داریم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *