فرماندار رباط کریم در اعزام کاروان راهیان نور؛نباید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی شود

بیگی گفت: نباید اجازه داد حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود، فراموشی و تحریف دو آسیب و خط زدگی است که در کمین هر حادثه و برگ تاریخی قرار دارد.

به گزارش رباط نیوز، علی بیگی فرماندار شهرستان رباط کریم، صبح امروز در اعزام ۳۵۰ نفر از کاروان راهیان نور شهرستان رباط کریم به مناطق عملیاتی جنوب کشوراظهار کرد: اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جوانان را با ارزشهای دفاع مقدس و شهدا آشنا می کند.

وی با بیان اینکه وقوع جنگ تحمیلی ارتباط تنگاتنگی با انقلاب اسلامی ایران داشت، افزود: هدف دشمن از جنگ تحمیلی دقیقاً تهاجم به انقلاب اسلامی بود.

فرماندار رباط کریم با تأکید براینکه هدف از جنگ تحمیلی از بین بردن انقلاب نوپای جمهوری اسلامی ایران بود، ابراز کرد: صدام به نیابت از کشورهای ابرقدرت برای بر اندازی جمهوری اسلامی ایران پیش آمده بود ودر این زمینه بیش از ۵۰ کشور قدرتمند تر از صدام حمایت می کردند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ایران در زمان آغاز جنگ هشت سال دفاع مقدس هیچ آگاهی به لحاظ نظامی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی نداشت اما توانست به یاری خداوند سبحان در این جنگ پیروز میدان شود.

فرماندار رباط کریم با بیان اینکه اگر همت مردم غیور ایران و غیاث خاص خداوند نبود وضعیت کنونی ایران بدتر از افغانستان و عراق بود، تاکید کرد: ملت هوشیار ایران در برابر تجاوز دشمنان به خاک میهن اسلامی جانانه دفاع کردند و سیلی محکمی به دشمنان زدند.

وی با اشاره به اینکه پبش از آغاز جنگ دشمنان پیش بینی کرده بودند که در عرض کمتر از ۱۰ روز ایران را تصرف می کنند بیان کرد: رزمندگان غیور اسلام با رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) توانستند در برابر یاوه گویی های دشمنان ایستادگی و مقاومت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم در ادامه گفت: جوانان عزیز که در حال حاضر عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور هستند باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران راحت بدست نیامده و با عنایت خداوند متعال ، اراده مصمم ملت و رهبری حکیمانه رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جنگ هشت ساله بدست آمده است.

وی با مهم خواندن اعزام نسل سوم و چهارم انقلاب به مناطق عملیاتی جنوب بیان داشت: کاروان راهیان نور فرصتی است برای اینکه انسان بتواند به حقیقت ایثار و شهادت و به حقیقت انسانیت و معنویت برسد و در این سفرها باید از شهدا درس بگیریم و مهم این است که وقتی مهمان شهدا شدیم آنها ما را تحویل بگیرند تا دل ما را متحول کنند و اگر با خلوص نیت به دیدار آنها نرویم گاهی شهدا ما را تحویل نمی گیرند و این واقعیت ثابت شده ای است که در کاروان راهیان نور شهدا میهمانان خود را منلقب و دگرگون می نماید و به آنها می رسانند که این دنیا محل لهو و بازیچه است و باید در این دنیا حیاط ابدی خود را بسازیم.

بیگی ادامه داد: نباید اجازه داد حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود، فراموشی و تحریف دو آسیب و خط زدگی است که در کمین هر حادثه و برگ تاریخی قرار دارد و نخبگان و فرزانگان ودست اندرکاران عرضه دفاع مقدس با شناساندن دقیق این ذخیره و گنجینه فرهنگی اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *