فرماندار خرم‌آباد: زلزله ۴.۳ ریشتری خرم‌آباد به ۵ روستا خسارت وارد کرد

فرماندار خرم‌آباد گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری شامگاه پنجشنبه در خرم‌آباد ۵ روستا دچار خسارت شده‌اند.

به گزارش رباط نیوز،حبیب‌الله خجسته پور در جلسه مدیریت بحران استان لرستان که در پی وقع زلزله ۴.۳ ریشتری در خرم‌آباد، دقایقی قبل با حضور مدیران استان برگزار شد اظهار داشت: این زمین‌لرزه در مناطق جنوبی شهرستان خرم‌آباد و در حدفاصل روستاهای سراب یاس-دارایی و بلیل وند رخ‌داده و حدود پنج روستا دچار ترک‌خوردگی شدید شدند و در تعدادی از روستا نیز شیشه‌های منازل مسکونی شکسته شده‌اند.

وی با اشاره به عدم گزارشی مبنی بر تلفات جانی در این زمین لرزه تاکنون افزود: با توجه به ترک‌خوردگی در روستاهای خرم‌آباد باید بنیاد مسکن آماده‌باشد که از روز شنبه اعتبارات مقاوم‌سازی در اختیار مردم قرار دهد.

فرهاد خاکی پور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال‌های گذشته حدود ۹۴ هزار واحد ساختمان در لرستان مقاوم‌سازی شد و امسال نیز ۵۷۰۰ واحد مقاوم‌سازی می‌شود.

وی افزود: وام‌های مقاوم‌سازی بیت ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و اکنون نیز آمادگی کامل داریم که این وام‌ها را در اختیار مردم بگذاریم.

بیرانوند بخش‌داری مرکزی خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: در جنوب شهرستان خرم‌آباد حدود ۷۰ روستا وجود دارد که این زمین‌لرزه در حوالی روستاهای دارایی تا سراب یاس رخ‌داده و ۵ روستا دچار ترک‌خوردگی شدید شده و یک نفر نیز در حین فرار دچار پیچ‌خوردگی پا و مجروحیت شده است.

وی افزود: حدود ۱۰ روستا نیز دچار ترک‌خوردگی شده و از بقیه روستاهای جنوب خرم‌آباد تاکنون گزارش به دستمان نرسیده است.

در پایان این جلسه مصوب شد که همه دستگاهای اجرایی استان به‌ویژه دستگاهای امدادی تا ۴۸ ساعت در آمادگی کامل باشند، از صبح جمعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به مدت ۷۲ ساعت برآورده خسارت کرده و اعلام کند، هلال‌احمر با توجه به کمبود چادر، درخواست چادر کند و فرمانداری خرم‌آباد نیز از طرق بخش‌داری به تمام دهیاری‌ها اعلام آمادگی کند.

به گزارش تسنیم، زمین‌لرزه باقدرت ۴.۳ ریشتر ساعت ۲۲ و ۳۴ دقیقه و ۹ ثانیه شامگاه پنجشنبه در عرض جغرافیایی ۳۳.۴۲۲ و طول جغرافیایی ۴۸.۳۷۳ در عمق ۴ کیلومتری شهرستان خرم‌آباد در مرکز لرستان را به لرزه درآورد که خداروشکر خسارتی در پی نداشت./تسنیم

انتهای پیام/ ی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *