فرماندار رباط کریم:

فراخوان اهداء کتاب در رباط کریم/ تلاش مسئولان برای ترویج کتاب‌خوانی

فرماندار رباط کریم با اعلام خبر فراخوان اهدا کتاب در شهرستان رباط کریم، خاطرنشان کرد: این فراخوان در آینده نزدیک داده می شود تا مردم کتابهایشان را به کتابخانه های شهرستان اهدا کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، علی نیکنام، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران ظهر امروز در جلسه بررسی نقش کتاب و کتابخوانی در فرمانداری رباط کریم اظهار کرد: برگزاری جشنواره رضوی به گونه مطلوب در شهرستان برگزار شد و طی آن تمامی ادارات، نهادها امامان جمعه و فرمانداری توجه ویژه ای داشتند و با توجه به آمارها شرکت کنندگان خوبی حضور داشتند.

نیکنامی با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید نسبت به سهم پرداختی های کتابخانه توجه کنند، ابراز کرد: متاسفانه شهرداران نتوانستند مبالغ تعهد شده را پرداخت کنند که در پی آن کتابخوان‌های رباط کریم نتوانستند از کتابهای جدید بهره مند شوند.

در ادامه میرزایی رییس انجمن کتابخانه رباط کریم نیز گفت: در کنار کمیت مطالعه به دنبال افزایش سطح مطالعه هستیم و در این راستا  کارگاه‌های قصه خوانی و کتابخوانی در مدارس و کارگاه ها برگزار شده است.

وی ادامه داد: نشستهای شاهنامه خوانی و بازدید زنان و دختران از کتابخانه یکی از راهکارهای پیوند مردم و کتاب است و در حقیقت باید سطح کیفیت کتابخوانی را افزایش دهیم.

سیدمهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز در ادامه این جلسه، بر حضور شهرداران در توسعه کتابخوانی تأکید و ابراز کرد: پرداخت نیم درصد برای اداره کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی یکی از موضوعاتی است که باید صورت بگیرد قانون گذار این را یک الزام دانسته و نباید تفسیر به رای شود.
وی ابراز کرد:  در تلاشیم تا در سه شهر شاخص کتابخوانی بالا  رود و مسوولان این امر تلاش بسیاری کرده اند که از آن جمله می توان مسابقه کتبخوانی در شهرشتان رباط کریم و با همکاری دهیاری ها و مسوولان اشاره کرد.

فرماندار رباط کریم با اعلام خبر فراخوان اهدا کتاب در شهرستان رباط کریم، خاطرنشان کرد: این فراخوان در آینده نزدیک داده می شود تا مردم کتابهایشان را به کتابخانه های شهرستان اهدا کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *