عملیات کشف قاچاق انسان در گمرک

عملیات کشف قاچاق انسان در مرز بازرگان در نیمه اسفند به چهار مورد رسید.

به گزارش رباط نیوز، ماموران گمرک بازرگان در یک روز و طی دو عملیات جداگانه موفق به کشف سه مورد قاچاق انسان شدند.

ماموران گمرک بازرگان با هوشیاری و در بازرسی کامیونی خروجی با محموله مس، دو زن سالمند را در میان کیسه‌های مس پنهان شده بودند، کشف کردند.

این دو زن تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند، مبدا محموله ترکمنستان و مقصد آن ترکیه بود، ماموران گمرک بازرگان همچنین در عملیات دیگری موفق به کشف یک مورد قاچاق انسان در این مرز شدند.

این کامیون حامل پنبه از کشور ترکمنستان به مقصد ترکیه بود با هوشیاری ماموران گمرک و با رصد این کامیون بوسیله دستگاه ایکس ری یک نفر که در میان بار پنبه مخفی شده بود، شناسایی شد. این شخص ایرانی است، افراد کشف شده طی این دو عملیات به مراجع قضایی معرفی و تحویل داده شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران این چهارمین بار در نیمه اول اسفند است که ماموران گمرک بازرگان موفق به کشف قاچاق انسان می‌شوند.

پیش از این نیز ماموران گمرک بازرگان در دو عملیات جداگانه موفق به کشف قاچاق انسان در کامیون‌های خروجی از کشور بودند، همزمان با فرارسیدن ایام پایانی سال و تعطیلات عید نوروز شاهد افزایش کشفیات قاچاق انسان توسط ماموران گمرک بوده‌ایم.

کشف قاچاق انسان از سوی گمرک بیش از ۵۰۰ مورد گزارش شده است، این افراد در عملیات‌های جداگانه‌ای به طور فردی و گروهی شناسایی و کشف شدند، آن‌ها اغلب تابعیت برخی کشورهای همسایه را داشتند و در مواردی نیز ایرانی بودند.

تجهیز گمرک به دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری رصد اطلاعات کامیون‌ها به کمک سامانه‌های الکترونیکی، آموزش تخصصی ماموران و بکارگیری سگ، این سازمان را در ردیابی و شناسایی قاچاق انسان و کالا بیشتر از گذشته توانمند کرده است.

 

منبع: میزان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *