علائم جدید کرونا را بشناسید!

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز، گفت: علائم ابتلای بیماران به ویروس کرونا تغییرات اساسی کرده و آزمایش‌های تازه برخی افراد مبتلا به این ویروس در این شهرستان نشان می‌دهد که هیچ‌یک از علائم شناخته‌شده پیشین این ویروس را نداشته‌اند.

به گزارش رباط نیوز؛رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز، گفت: علائم ابتلای بیماران به ویروس کرونا تغییرات اساسی کرده و آزمایش‌های تازه برخی افراد مبتلا به این ویروس در این شهرستان نشان می‌دهد که هیچ‌یک از علائم شناخته‌شده پیشین این ویروس را نداشته‌اند.

انور بهرامی در پاسخ پرسش سامانه محلی «سقز روداو» که پرسیده بود«آیا واقعیت دارد که بیماران کرونایی با علائم جدیدی ازجمله کاهش حس بویایی، گرفتگی عضلات و غیره در کنار تنگی نفس مواجه می‌شوند؟ تائید کرد و گفت: در دو روز اخیر با بیمارانی مواجه شده‌ایم که علائم تنفسی کمتری دارند. این دسته از بیماران بیشتر دارای علائم گوارشی، ضعف و بی‌حالی، شکم‌درد، کاهش حس بویایی هستند.

وی افزود: این دسته از بیماران درگیری‌های ریوی کمتری داشته و کمتر بدحال هستند، اما درعین‌حال کرونا مثبت بوده و چون می‌توانند ناقل بیماری باشند بایستی موضوع موردتوجه قرار گیرند.

گفتنی است؛ تاکنون « تب، سرفه، تنگی نفس، گلودرد و آبریزش بینی » علائم بیشتر مبتلایان به کرونا به شمار می‌رفت. سقز کانون آلودگی به ویروس کرونا در کردستان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *