امام جمعه رباط کریم:

عده‌ای ظلم‌های پیش از انقلاب را فراموش کرده‌اند/ گرد فراموشی دولت‌ها بر قانون عفاف و حجاب

امام جمعه رباط کریم گفت: در آن زمان مردم یادشان هست که به حریم زنان و دختران تجاوز می شد و به زور اسلحه چادر و یا مقنعه های زنان ایرانی را از سر می برداشتند و به حریم آنها تجاوز می کردند، این یکی از مهمترین عملکردهای ضدمردمی رضاخان پهلوی بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که ظهر امروز با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برپا شد، با اشاره به روز عفاف و حجاب، این روز را به زنان ایرانی تبریک گفت و اظهار کرد: رضاخان پس از آن که توانست پایه های حکومت را محکم کند در ابتدا مقابل روحانیت ایستاد، او به جنگ با روحانیت رفت و به مقابله به این تفکر اسلامی پرداخت.

وی ادامه داد: یکی از چالش های مهم و اساسی در دروان پهلوی مقابله این حکومت با عفاف و حجاب بود، در آن زمان مردم یادشان هست که به حریم زنان و دختران تجاوز می شد و به زور اسلحه چادر و یا مقنعه های زنان ایرانی را از سر می برداشتند و به حریم آنها تجاوز می کردند، این یکی از مهمترین عملکردهای ضدمردمی رضاخان پهلوی بود.

امام جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد: رضا خان با این شیوه قصد پیاده سازی فرهنگ فحشا به سبک اروپا را در ایران داشت، پس از آنکه قانون مقابله با حجاب در ایران ثبت شد مردم مشهد و سایر نقاط به خیابان ها آمدند و آن طور که روایت شده حدود ۵هزار نفر در این راه به شهادت رسیدند و عده ای هم دستگیر و در گورهای دسته جمعی به خاک سپرده شدند.

اروپایی‌ها به دنبال وقت کشی و برنده شدن هستند

وی با اشاره به روز عفاف و حجاب ادامه داد: نه در این دولت و نه دولت پیشین، قانون حجاب که دستگاه های زیادی را شامل می شود اجرا نشد چرا این گونه شده، ما باید پاسخ گوی شهیدان باشیم .

امام جمعه در بخش دیگری از سخنانش، به برجام اروپایی و قراردادی که قرار است منعقد شود، اشاره و تصریح کرد: نمی شود به اروپایی‌ها اعتماد کرد، چون گذشته‌ای دارند که حتی یک کلمه صدق ندارد این‌ها حتی قدرت موشکی ایران را زیر سوال برده و نباید به دشمن امید داشته باشیم.

وی تأکید کرد: ما نباید در مباحث به گونه ای عمل کنیم که فکر کنند ایران می خواهد به هر شکلی که شده این توافق را ادامه دهد، باید دانست که اروپایی ها می خواهند وقت کشی کنند تا ما کلافه شویم و ما را از پا در بیاورند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *