رباط نیوز گزارش می‌دهد؛

ضعف بزرگ زلزله‌های اخیر در شهرستان رباط کریم/ زلزله در شهرستان خسارتی نداشته است

پس از بزرگترین زلزله اخیر در استان تهران، ساعت ۵۴ دقیقه بامداد چهارشنبه نیز غرب تهران را لرزند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوادث رباط نیوز، زلزله بار دیگر شهرهای غربی تهران را لرزند.

براساس این گزارش، ۵۴ دقیقه از بامداد امشب گذشته بود که صدای وحشتناکی مردم رباط کریم، پرند و نصیرشهر را بار دیگربه خیابان‌ها آورد.

خبرنگار ما، همان دقیقه اولیه در خیابان‌های اصلی شهر رباط کریم حضور یافت، این طور که خبرنگار ما گزارش می‌دهد تعداد مردمی که پس از زلزله ۴/۲ ریشتری در خیابان‌های رباط کریم حضور یافتند کمتر از زلزله ۵/۲ ریشتری چهارشنبه شب گذشته است.

خبرنگار میدانی ما این طور گزارش می دهد که همان زمان وقوع زلزله،وضعیت آنتن‌های تلفن‌های همراه با کندی مواجه شد و اینترنت شهر رباط کریم نیز به طور کامل قطع شد.

گفتنی است، پیش از زلزله ۴/۲ ریشتری که بامداد امروز در شهرستان رباط کریم به وقوع پیوست پس لرزه هایی در شهرهای ملارد،وحیدیه کرج، دماوند و دیگر شهرهای تهران احساس شده است.

آن طور که کارشناسان می گویند مردم باید مردم مراقب باشند و از هجوم به پمپ بنزین ها خودداری کنند.

مردم آرامش‌ را حفظ کنند

سرهنگ پاشاکی، فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در گفت وگوی اختصاصی با خبرگار ما با اشاره به وقوع زلزله امشب در شهرستان رباط کریم از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در ادامه خاطرنشان کرد: کلیه مامورین در خدمت شهروندان و فراخوان شده اند و هیچ جای نگرانی نیست.

درب مصلاهای نماز جمعه باز است

با توجه به زلزله امشب،دفتر امام جمعه شهر رباط کریم اعلام کرد که: مصلای امام خمینی (ره)شهرستان رباط کریم، آماده اسکان مردم می باشد لذا مردم می توانند جهت حضور و اسکان در این مصلی اقدام کنند.

ساعتی پس اززلزله،رئیس شورا شهر رباط کریم ، معاون برنامه ریزی و مدیر عامل سازمان آتش نشانی رباط کریم در سطح شهر رباط کریم حضور یافتند تا از آخرین اخبار زلزله ۴/۲ درهم ریشتری در رباط کریم مطلع شوند.

زلزله درشهرستان رباط کریم و پرند خسارتی نداشته است

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رباط کریم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ارزیابی تیم های ارزیابی این جمعیت در شهرستان به پایان رسیده است و خوشبختانه هیچ خسارت جانی و مالی و تخریب گزارش نشده است.

فهیمی از آمادگی ۱۰۰ درصدی هلال احمر شهرستان خبردادو افزود: مردم خونسردی خود را حفظ کنند.

 مدارس اسلامشهر چهاردانگه بهارستان و رباط کریم تعطیل شدند

حسین الماسی، در گفتگو با خبرنگار مااظهار داشت: با توجه به جلسه تشکیل شده و پیشنهاد مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و موافقت استاندار تهران، مدارس اسلامشهر، چهاردانگه، بهارستان و رباط کریم تعطیل شدند.

این تعطیلی شامل دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند، نمی شود.

دانشگاه ها نیز تعطیل نیستند و این تعطیلی تنها شامل مدارس است.

در ادامه تصاویری از حضور مسئولان و برخی از اسیب های وارد شده به شهر و روستای رباط کریم را خواهید دید.

 

    

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *