ضربه سنگین ” کرونا” به ورزش چین

ویروس کشنده کرونا باعث شده است تا ورزش چین به شدت تحت تاثیر قرار گیرد و بازیکنان سرشناس این لیگ به دنبال جدایی باشند.

به گزارش رباط نیوز ،و به نقل از الوطن، کرونا ویروسی کشنده است که چند هفته‌ای است که چین را به کلی تحت تاثیر قرار داده است. ورزش چین هم همچون دیگر بخش‌ها به خاطر این ویروس که از حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است تحت تاثیر قرار گرفته است.

باشگاه‌های چینی در لیگ قهرمانان آسیا طبق اعلام AFC نمی‌توانند در خانه از حریفان خود پذیرایی کنند و این باعث می شود تا آنها متحمل ضرر مالی زیادی شوند.

از طرف دیگر هم بازیکنان بزرگ خارجی این لیگ به دنبال جدایی از لیگ چین هستند. کاراسکو نخستین جدا شده سرشناس لیگ چین است که تصمیم گرفت به باشگاه سابق خود اتلتیکو مادرید برگردد.

پائولینیو ستاره برزیلی سابق بارسلونا هم اعلام کرده که دیگر علاقه‌ای به ماندن در لیگ چین ندارد و به دنبال جدایی از تیم خود است.

بازیکنان سرشناس دیگری مثل هالک، اوسکار، یحیی توره، آرناتوویچ، دمبله و روندن هم در آستانه جدایی از لیگ متمول چین هستند اما در شرایط کنونی آنها نمی‌توانند کشور چین را ترک کنند و فعلا در قرنطینه به سر می‌برند.

ویروس کرونا تا الان بیشتر از ۲۰۰ نفر قربانی گرفته و بیشتر از ۱۰ هزار نفر هم به آن مبتلا شده است. این ویروس در ۲۳ کشور جهان دیده شده و همین باعث شده است تا سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر را برای همه کشورها به صدا درآورد و از آن به عنوان یک خطر جهانی یاد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *