شهردار پرند: برگزاری جشنواره تخم مرغ های تزئینی به معنای هدر دادن بیت المال نیست

شهردار پرند اظهار داشت: برخی گمان می کنند فعالیت هایی چون برگزاری جشنواره ها لطمه ای به بیت المال مردم وارد می کند در حالی که چنین نیست و برگزاری جشنواره ای چون تخم مرغ های تزئینی آن هم برای اولین بار در شهر پرند و با هزینه ای متعارف نشان دهنده اجحاف در حق و حقوق مردم نخواهد بود.

به گزارش رباط نیوز، مهندس آگشته در پاسخ به اعتراض یکی از شهروندان در خصوص اجرای جشنواره تخم مرغ های تزئینی در آستانه نوروز ۹۸، با تاکید بر اینکه این اقدام به معنای حیف و میل کردن سرمایه و بیت المال مردم نیست، خاطرنشان کرد: جشنواره تخم مرغ های تزئینی همه ساله در شهرهای بزرگی چون تهران، مشهد، قزوین، کاشان و … به شکل گسترده تر و با هزینه هایی بیشتر از آنچه شهرداری پرند برای این امر در نظر گرفته است، برگزار می شود و اجرای این جشنواره نه تنها اسراف بیت المال محسوب نمی شود بلکه اجرای چنین برنامه هایی در راستای افزایش نشاط اجتماعی، ارتقاء زیبایی های بصری، نمایان کردن هنر و خلاقیت در سطح خیابان های شهر و نیز تشویق هنرمندان است. ضمن اینکه برای داشتن شهری شاداب با معیارهای استاندارد مجموعه ای از اقدامات برنامه ریزی شده و متعارف بر اساس مبانی شهری و با رعایت اصول عرفی و شهری لازم است که اقدام تیم مدیریت شهری بر اساس همین وظایف و تکالیف قانونی انجام می شود.
شهردار پرند با تاکید بر اینکه با درک شرایط اقتصادی و اجتماعی، تمام سعی مدیریت شهری کنترل هزینه ها و صرفه جویی منابع است، اذعان داشت: امیدواریم با تدبیر متولیان امور معیشتی، وضعیت معیشت مردم هم روز به روز بهتر شود.
مهندس آگشته با اشاره به اینکه اجرای جشنواره ها در آستانه نوروز از جمله اقدامات زیباسازی اکثر شهرداری های کشور است، تصریح کرد: با نزدیک شدن به فصل بهار جشنواره های متنوعی همچون جشنواره هنرهای شهری، جشنواره المان های نوروزی، جشنواره هفت سین و غیره در سراسر کشور برگزار می شود و اینکه امسال شهرداری پرند در نظر دارد متناسب با حال و هوای نوروز و در راستای اقدامات زیباسازی و منظر شهری خود جشنواره ای را برگزار کند الزاما به معنای زیر پا گذاشتن حقوق شهروندان عزیز نمی باشد. در هر صورت شهرداری تکالیف سازمانی دارد که با جدیت آنها را پیگیری و تقدیم حضور مردم عزیز پرند می نماید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *