مختاری: شهرداری می تواند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارد

شهردار رباط کریم گفت: شهرداری آمادگی لازم را دارد تا با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی و برنامه ریزی های لازم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارد .

به گزارش رباط نیوز، مسعود مختاری، شهردار رباط کریم امروز در همایش آسیب شناسی اجتماعی شهری و ارتقاء امنیت شهرها در سالن سینما فرهنگ رباط اظهار کرد: شهر به مثابه یک موجود زنده است، چرا که هم حیات قابل اعتنایی دارد و هم مدام در حال تغییر و تحول است و شهروندان ساکن در این شهرها نیز هر روز آن را لمس کنند و با آن رابطه مستقیم و تنگاتنگ دارند.

شهردار رباط کریم ارتباط بین دانشگاهها و مراکز علمی با مدیریت شهری را بعنوان حلقه گمشده یاد کرد و گفت: اگر شهر آسیب پذیر باشد ناخود آگاه این آسیب به شهروندان نیز منتقل می گردد که باید ریشه این آسیبها مورد بررسی قرار گیرد و برای آن راهکار نیز اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه شهرنشینی یک پدیده فرهنگی است و باید از ظرفیت های آن استفاده شود ابراز کرد : شهرداری آمادگی لازم را دارد تا با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی و برنامه ریزی های لازم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارد .

مختاری ادامه داد : بیش از ۷۰ درصد مردم در شهرها زندگی می کنند و باید بستر شهر ها برای توسعه پایدار فراهم شود .

شهردار رباط کریم در ادامه تصریح کرد : برخی از این آسیب های اجتماعی که بیشتر از حاشیه شهرها و بافت های فرسوده سرچشمه می گیرد با روش های سنتی قابل حل نیست و می طلبد که اساتید و دانشگاهیان و اعضای هیئت های علمی دانشگاه در کنار مدیریت شهری به علل و عوامل بوجود آورنده این پدیده بپردازند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *