شهردار رباط کریم: شهر را با ۱۱۴ میلیارد بدهی تحویل گرفتم

دیدار صمیمانه شهروندان ناحیه آلارد با مسئولان شهرستان رباط کریم در مسجد حضرت موسی ابن جعفر (ع) برگزار و شهردار رباط کریم در حاشیه این دیدار به سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، سید محمد میرزمانی شهردار رباط کریم ضمن تشریح اقدامات یکسال گذشته مدیریت شهری اظهار کرد: با ۱۱۴ میلیارد تومان بدهی و چندماه حقوق معوق پرسنل رسمی و شرکتی سکان مدیریت شهری را تحویل گرفتم و امروز پس از گذشت نزدیک به ۲۰ ماه با پیگیری های فرماندار و مصوبات اعضای شورای اسلامی، شهر رباط کریم با سال گذشته قابل مقایسه نیست چرا که امروزه حرف و عمل همه مسئولان شهرستان یک است.

شهردار رباط کریم ضمن قدردانی از نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دکتر حاج حسن نوروزی نماینده مردم شریف منطقه در مجلس در کنار انجام وظیفه اصلی خود در مجلس، بدنبال حل مشکلات ریز و درشت شهروندان و ساکنین دو شهرستان می باشد و مسائل و مشکلات منطقه را به شایستگی دنبال می کند تا به نحوه مطلوب با توسعه همراه شود.

میرزمانی با توجه به اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران پول دولتی یکیست و کسی نباید بدنبال آن باشد که بودجه هر پروژه از کجا تامین شده است گفت: شهرداری رباط کریم در ۱۵ سال گذشته برای تحقق بودجه خود ناچار به فروش زمین و مایملاک خود می شد اما امسال نه تنها زمینی فروخته نشد بلکه ۵ میلیارد تومان نیز پس انداز نموده است.

وی به اجرای عملیات گسترده زیرسازی و آسفالت معابر سطح شهراشاره نمود و خاطرنشان کرد: در گذشته بدون توجه به زیرسازی معابر آسفالت ریزی انجام میشد که دوام و عمر زیادی نداشت و پس از مدت کوتاهی مجددا به حالت قبل برمیگشت اما این بار ما بدون هیچگونه هزینه اضافی زیرسازی معابر را درست و اصولی انجام داده سپس اقدام به پخش آسفالت کردیم که نمونه های آن میدان امام خمینی (ره) و بلوار نبوت می باشد.

شهردار رباط‌کریم در رابطه با افزایش سرانه های فرهنگی و ورزشی عنوان کرد: شهر رباط کریم در بحث زمین یکی از فقیرترین شهرهای استان تهران است که برای افزایش سرانه های فرهنگی خود نیازمند خرید زمین است ولی از آنجا که اکثر زمین های شهر قولنامه ای هستند و سند شش دانگ ندارند در بیشتر موارد با مشکل مواجه می شویم لذا در حال حاضر ۱۲ هزار متر سرانه ورزشی در مناطق مختلف در حال احداث داریم که شهروندان میتوانند از این پروژه ها بازدید کنند.

میرزمانی آغاز هر پروژه را حاصل تلاش همه همکاران خود در شهرداری دانست و اضافه کرد: ارتقای منطقه براحتی میسر نمیشود اما در تلاش هستیم تا هرچه سریعتر امتیاز شهرداری رباط کریم را در سطح استان ارتقاء داده و به امتیاز قابل قبولی برسانیم.

سکاندار مدیریت شهری در پایان با توجه به اینکه در منطقه آلارد هیچگونه مشکل آسفالت ریزی و جدولگذاری وجود ندارد افزود: در خصوص آسفالت معابر شنبه بازار نیز منتظر اجرای عملیات لوله کشی این معبر هستیم و بمحض اینکه عملیات لوله کشی به اتمام برسد عملیات آسفالت ریزی را انجام خواهیم داد و در خصوص سرعت کاه در بلوار نبوت نیز مطالعاتی انجام شده است که با نصب پل هوایی در بلوار نبوت و احداث میدان سردار شهید همدانی توانسته ایم تا حدودی از خطراتی که این مسیر را تهدید میکرد بکاهیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *