شهردار رباط کریم: خوشحالیم توانستیم شهر را دوباره بسازیم/ برخی زخم‌های رباط کریم کهنه هستند

شهردار رباط کریم گفت: شهر توانسته در طول این ماه ها اخیر یک پوسته جدید به خود بگیرد و مجموعه شهرداری و شورای شهر تغییری اساسی در چهره شهر ایجاد کنند،البته برخی از کاستی ها هنوز نتوانسته در شهر جبران شود و این به واسطه دیرینه بودن این مشکلات است چرا که زخم ها کهنه هستند و نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت دارند.

مسعود مختاری، شهردار رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی رباط نیوز  اظهار کرد: رباط کریم دارای مردمان بسیار خوب و با اصالتی است و می طلبد خدمات بیشتری به آن ها ارائه شود.

وی افزود:  ما خادم مردم هستیم و مردم آنقدر لیاقت دارند که باید خدمات را به بهترین شکل ممکن برای زندگی بهتر و بالا بردن سطح رفاه آن ها افزایش داد.

شهردار رباط کریم ادامه داد:  شهر یک موجود زنده است و باید به گونه ای با آن برخورد کرد که زندگی او از دست نرود، موجود زنده دارای آراستگی،بیماری، شادابی و … است و باید مورد توجه قرار گیرد و به طور قطع آثار آن بر روی زندگی مردم خواهد بود و نقش بسزایی در این باره ایفا می کند.

مختاری بیان کرد: تمام هدف ما این است که مردم در اوضاع اقتصادی شاداب باشند، ما سعی کرده ایم در بحث عمران و با توجه به کمی بودجه حداکثر امکانات را در اختیار مردم خوب رباط کریم قرار دهیم تا آنها همیشه شاداب و با نشاط باشند.

شهردار پرتلاش رباط کریم تأکید کرد: شهر رباط کریم در طول دو سال و نیم گذشته توانسته رویکرد متفاوتی نسبت به گذشته در پیش بگیرد، در واقع این شهر توانسته در طول این ماه ها اخیر یک پوسته جدید به خود بگیرد و مجموعه شهرداری و شورای شهر تغییری اساسی در چهره شهر ایجاد کنند،البته برخی از کاستی ها هنوز نتوانسته در شهر جبران شود و این به واسطه دیرینه بودن این مشکلات است چرا که زخم ها کهنه هستند و نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت دارند.

مختاری اضافه کرد: در اواخر سال ۹۴ نخستین برنامه ۵ سال شهر رباط کریم را با همکاری دانشگاهیان به پایان رساندیم و امسال یعنی سال ۹۶ نیز آغاز  حرکت به سمت برنامه ۵ساله و تدوین شده شهرستان است،حرکت کردن به سمت برنامه نیاز به امکانات دارد تا بتوان در چارچوب برنامه حرکت کرد چرا که خروجی آن به نفع مردم خواهد بود.

تدوین برنامه ۵سال شهر رباط کریم

شهردار رباط کریم به برنامه های تدوین شده در برنامه ۵ساله و بلند مدت شهرستان اشاره کرد و گفت: در برنامه ۵ ساله موضوعاتی از جمله فرهنگ، عمران، خدمات شهری، بهداشت شهری،اقتصاد شهری و ترافیک و حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است، این برنامه ها می تواند در طول سالهای آینده شهر رباط کریم را دگرگون کند.

وی ادامه داد: طرح تفصیلی رباط کریم پس از ۱۵ سال حل شد و به زودی ابلاغ می شود، عدم وجود طرح تفصیلی سبب عدم رشد رباط کریم بود که به زودی این مشکل نیز حل و فصل خواهد شد.

وی به مشکل برخی از مجتمع های تجاری اشاره و خاطرنشان کرد: مشکلات این اماکن حل شد و قانون نوسازی را نیز از سال ۹۴ آغاز کردیم تا با بافت های فرسوده شهر خداحافظی کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *