شهردار رباط کریم برنامه های هفته دفاع مقدس را تشریح کرد

شهردار رباط کریم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، به تشریح برنامه های چهلمین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس پرداخت و جزئیات آن را بازگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز،  اصغر پارسا با گرامیداشت چهلمین سال هفته دفاع مقدس و خاطره ۸ سال مقاومت جوانان غیور این مرزوبوم اظهار داشت: بیش از ۲۲ عنوان برنامه با هدف تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهر رباط کریم اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه پاسداشت خون شهداء وظیفه انسانی و دینی ماست گفت: از مهمترین اقدامات این هفته رونمایی از المان ۱۷۰ شهید دوران دفاع مقدس شهر رباط کریم در بلوار اصلی شهر، حدفاصل میدان شهید بهشتی تا میدان غدیر خواهد بود که در مراحل پایانی ساخت و نصب قرار دارد و انشالله با حضور مسئولین و خانواده های معظم شهداء و ایثارگران در ایام هفته دفاع مقدس پرده برداری میشود.

ایشان با بیان اینکه جوانان ما در طول جنگ تحمیلی غیورانه در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی تصاویری ماندگار خلق کردند ادامه داد : فضاسازی گسترده شهر و نصب تصاویر موضوعی دفاع مقدس ، اجرای تئاتر دفاع مقدس در فرهنگسرای معلم ، برگزاری عصر شعر دفاع با حضور شاعران انقلابی و جوان شهرستان ، نمایشگاه عکس شهدای خیبر شهر رباط کریم ، ایجاد نمایشگاه عکس و پوستر ، نمایش فیلم های سینمایی دفاع مقدس در فرهنگسرای معلم و برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی ، خاطره نویسی ، مقاله نویسی ،عکس و فیلم کوتاه از برنامه های قابل اجرا در هفته دفاع مقدس است.

شهردار رباط کریم ادامه داد: مراسم تجدید بیعت با آرمان های شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس بر سر مزار دو شهید گمنام پارک معلم و تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس شاغل در شهرداری رباط کریم در راستای پاسداشت روزهای پرخطر و خاطره دفاع مقدس و در جهت بسط، گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار خواهد شد.

وی همچنین نصب پرچم های جمهوری اسلامی ایران در میادین و ورودی های سطح شهر ، نصب پوستر و پرچم در ناوگان حمل و نقل عمومی، دیدار با خانواده معظم شهداء، همکاری در برگزاری گلباران مزار شهداء، مستندسازی و تولید محتوا و دعوت از کارگردانان و عوامل فیلم های دفاع مقدس را از دیگر برنامه های پیش بینی شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برشمرد.

پارسا در پایان ایثار، شهادت و ایستادگی در برابر دشمن را از فرهنگ‌های دفاع مقدس دانست و افزود: همه باید در جهت حفظ این فرهنگ همکاری و همدلی داشته باشیم و برای شناساندن آن به نسل‌های جدید و یادآوری خاطرات آن برای رزمندگان تلاش کنیم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.